Wczasy – trasa „Pożegnanie z Zawodami” + premiera nagrania live

fot. Jarema Drozdowicz

Wczasy odwiedzą w listopadzie 9 miast w Polsce z serią koncertów. Przy tej okazji opublikowane właśnie zostało nagranie live z zeszłorocznego występu zespołu w Gliwicach:
WCZASY – Full Performance (Live SpiralaROOM)

07.11 Kraków – Szpitalna 10
8.11 Opole – Wyjście Awaryjne
09.11 Świdnica – Festiwal Spektrum
14.11 Warszawa – SPATiF
15.11 Wrocław – D.K. Luksus
16.11 Łódź – Konkret
23.11 Poznań – Scena na Piętrze
24.11 Gdańsk – Ziemia
30.11 Szczecin – Kosmos

Trasa „Pożegnanie z Zawodami” to być może ostatnia okazja, by posłuchać głośnej płyty „Zawody” w całości na żywo w warunkach klubowych i zobaczyć duet Wczasy na scenie w sportowych strojach. Po serii jesiennych koncertów zespół planuje przerwę w koncertowaniu, by skupić się na pracy nad kolejną płytą.

Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy. Koncerty Wczasów, m.in. na Spring Break, Off Festival i Open’er Festival były entuzjastycznie przyjęte i szeroko komentowane, a przez niektórych uznane nawet za jedne z lepszych koncertów tegorocznych edycji.

https://www.youtube.com/wczasyzespol

Leave A Reply

Your email address will not be published.