WHITE LIES: nowy singiel

Grupa White Lies podzieliła się nowym singlem! „Hurt My Heart” to jeden z kilku utworów nagranych ostatnio przez zespół we współpracy z amerykańskim producentem Andrew Wellsem. Kompozycja wpisuje się w klimat ostatniego albumu „Five”, który trafił w Wielkiej Brytanii na listę TOP Fifteen. 

„Przez dziesięć lat byliśmy wierni formatowi albumu – tylko siedząc i nagrywając. Kochamy ten proces, ale jest on jak ćwiczenia z wytrzymałości. Nadszedł czas, aby sprawdzić co się wydarzy jeśli napiszemy kilka utworów niezależnych od płyty, które jednak do niej bezpośrednio nawiązują” – mówi Charles Cave. 

Ostatni album zespołu „Five ” ukazał się w marcu zeszłego roku nakładem [PIAS] Recordings. Proces pisania i nagrywania płyty odbywał się po obydwu stronach Atlantyku. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Ed Buller, który współpracował z zespołem przy debiucie „To Lose My Life”  oraz „Big TV”. W projekcie wziął udział James Brown (Arctic Monkeys, Foo Fighters) oraz Flood. Płytę zmiksował zdobywca nagrody Grammy Alan Moulder (Smashing Pumpkins, Nine Inch Nails, The Killers). 

Kup/Słuchaj „Hurt My Heart”

Kup/Słuchaj „Five”

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.