Wiosenna trasa Rycerzyków

Drugi album Rycerzyków „Kalarnali” wydany w lutym 2018 nakładem Thin Man Records, doczekał się entuzjastycznych recenzji wśród mediów niezależnych i mainstreamowych. Bartek Chaciński pisał o „Kalarnali” w tygodniku Polityka: „Druga w dyskografii Rycerzyków płyta potwierdza, że to zespół inny niż wszystkie, pełen uroku i wart zauważenia„. Przekonajcie się o tym sami na koncertach Rycerzyków w ramach ich wiosennej trasy! Obok piosenek z obydwu albumów zespół wykona premierowo swoje nowe utwory. Serdecznie zapraszamy!

Rycerzyki to krakowski sekstet sophisti-popowy. Po nagraniu domowymi sposobami debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu „Rycerzyki” (2015), baśniowo-oniryczne piosenki, śpiewane przez Gosię Zielińską w językach polskim, wymyślonym i angielskim, trafiły na playlisty ogólnopolskich rozgłośni. Przez Piotra Metza zostali nazwani „jednym z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu”. Album spotkał się z zainteresowaniem dziennikarzy m.in. Gazety Wyborczej, tygodnika Polityka, Wprost, Dziennika Polskiego, Gazety Magnetofonowej, Dwutygodnika. Muzyka Rycerzyków zyskała również sympatię najważniejszych recenzentów, czyli publiczności. Materiał z debiutanckiej płyty zespół prezentował podczas koncertów klubowych w całej Polsce i na festiwalach takich jak Off Festival (scena główna), poznański Spring Break czy krakowski Green Zoo (razem z kanadyjskim TOPS). Odbiór był na tyle życzliwy, że społeczność fanowska pomogła zrealizować dalsze ambicje zespołu. Dwa lata później w profesjonalnym studio pod okiem producenckim Michała Kupicza powstał drugi longplay Rycerzyków zatytułowany „Kalarnali”, tym razem całkowicie zdominowany przez język polski. Singiel „Czerwiec” został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia, a sam album był płytą tygodnia w kilku radiowych rozgłośniach. “ Dostajemy album na temat trochę zaobserwowanej, a trochę wymyślonej krainy, zestaw piosenek o kontemplacji i kreacji, wyrażający wiarę w piękno rzeczywistości, ale i moc opowieści” (Piotr Szwed, Dwutygodnik).

Obecnie Rycerzyki pracują nad trzecim albumem. Część nowego materiału zaprezentują na koncertach podczas wiosennej trasy.

24.05 WARSZAWA, Chłodna 25 // + Dłonie
25.05 GDAŃSK, Ziemia
26.05 WROCŁAW Czuła jest noc
31.05 KRAKÓW Klub RE/Green ZOO Festival // + Crying High (CA)
01.06 ŁÓDŹ Songwriter Łódź Festiwal
07.06 POZNAŃ KontenerART
21.06 BRNO Bajkazyl // + Ette Enaka (CZ)
22.06 WROCŁAW CK Zamek Leśnica/Noc Świętojańska

Zespół wystąpi w składzie: Gosia Zielińska (wokal, klawisze), Karol Jadach (gitara), Michał Mierzwa (klawisze, bity), Maciej Pitala (gitara), Aleksander Margasiński (gitara basowa).

Szczegóły trasy znajdziecie na profilu Facebookowym zespołu: https://www.facebook.com/Rycerzyki/ i na Instagramie:  https://www.instagram.com/rycerzyki/

Bilety na koncerty Rycerzyków można nabywać w serwisach goout.pl i goinapp.pl.

Singiel:

Wideosesja:

Pełne albumy do posłuchania:
rycerzyki.bandcamp.com
https://open.spotify.com/artist/1NOWd1WFWWebqpgaZefE6F

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.