WOLSKA NA SOUNDEDIT’21

Już w najbliższą sobotę, WOLSKA wraz z zespołem zagra koncert na Międzynarodowym Festiwalu „SOUNDEDIT” w Łodzi.  23.10 godz 20:40, klub Wytwórnia. 

Festiwal, znany od ponad dekady na całym świecie, to czas spotkań producentów, realizatorów dźwięku oraz licznych paneli dyskusyjnych, koncertów i prezentacji. Jeden z tegorocznych paneli poprowadzą opiniotwórczy dziennikarze muzyczni, których poproszono również o wybranie jednego wykonawcy, który będzie mógł zaprezentować się podczas festiwalu. Wybór Agnieszki Szydłowskiej (dziennikarka Radio Newonce) to właśnie WOLSKA. Podczas koncertu zaprezentuje znane już utwory: TelefonKaputMiętę, oraz Hulajnogę, a także premierowo, piosenki, które będzie można usłyszeć dopiero w najbliższych miesiącach.
A przed koncertem WOLSKA będzie gościem panelu dyskusyjnego: „Fonograficzny debiut, czyli pierwsze kroki w branży muzycznej”. Podzieli się swoimi doświadczeniami jako tegoroczna debiutantka. Opowie o swoich pierwszych krokach w branży muzycznej w Polsce.

Tegoroczne hasło Soundedit Festivalu „I Am The Sound! – jestem brzmieniem, jestem dźwiękiem, jestem muzyką” znakomicie wpisuje się w filozofię WOLSKA, więc jej obecność na tym festiwalu jest w pełni uzasadniona i jest dla Artystki zaszczytem i kolejną okazją do zaprezentowania się szerokiej, wymagającej publiczności.

Początkiem października ukazał się najnowszy singiel – Hulajnoga

Hulajnoga opowiada prawdziwą przygodę, jaką przeżyłam podczas mojego pierwszego tygodnia w stolicy. To trochę przerysowana historia o mieście, które odkrywam po raz pierwszy. Jadąc na hulajnodze elektrycznej, mijałam wiele osób i zastanawiałam się, co tak naprawdę myślą i gdzie tak pędzą. Zainspirowały mnie także m.in przypadkowo podsłuchane rozmowy, np. na przejściu dla pieszych.
Roboczy tytuł piosenki brzmiał Miejskie gwiazdy i był on wzięty z fragmentu refrenu. Z czasem uznałam jednak, że jest trochę zbyt oczywisty, zdradzający, o czym jest utwór, więc zamieniłam go na Hulajnoga. Oprócz tytułu zmienił się także ogólny vibe piosenki, dzięki pracy z producentem – Mikołajem Trybulcem. Zależało nam, aby piosenka była nieco bardziej w klimacie ejtisowego brzmienia. I tak utwór Miejskie gwiazdy stał się Hulajnogą – mówi WOLSKA.
WOLSKA, oprócz słów, napisała także muzykę wspólnie z producentem utworu Mikołajem Trybulecem, znanym m.in. z duetu Linia Nocna.
Do utworu powstało także wideo: animowana historia, którą narysowała, a następnie zanimowała w formie klipu Marysia Jagłowska. Młoda artystka współpracowała z WOLSKĄ także przy wcześniejszych video lyrics do singli Mięta Kaput!.

 

Więcej o WOLSKA znajdziesz na:
YOUTUBE / SPOTIFY / INSTAGRAM / TIKTOK / FACEBOOK
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.