WOLSKA prezentuje nowy, słodko-gorzko singiel –Metropolis

Jedna z najciekawszych debiutantek młodego pokolenia proponuje kolejny zaskakujący, autorski utwór – Metropolis. A w nim: wyjątkowe brzmienie skrzypiec, dynamiczna melodia, niebanalny tekst i jak zwykle u WOLSKIEJ: słodko-gorzka obserwacja współczesnego świata.


Sama WOLSKA tak opowiada o swoim najnowszym utworze:
Metropolis – to jedna z moich najstarszych piosenek, które ujrzały światło. Napisałam ją, gdy jeszcze mieszkałam w rodzinnym mieście Płocku, w klasie maturalnej. Planowałam wtedy przeprowadzkę na studia do Warszawy, a w głowie miałam wielkie wizje swojej przyszłości w stolicy.
Metropolis opowiada o życiu w wielkim mieście, a właściwie moim wtedy jego wyobrażeniu, pełnym oczekiwań, ale także obaw. Wydawało mi się, że w takim miejscu nie tyle, że nie ma problemów, co są one bagatelizowane, czy może ukrywane, a dziecinne marzenia tracą kolory przez ilość możliwości, które są na każdym kroku…
Wokół same nieznajome twarze, ludzie żyjący w ciągłym biegu, w wolnej chwili spoglądają jedynie w małe ekrany – taki obraz wielkiego miasta miałam wtedy w głowie.
Ta piosenka to swego rodzaju kartka z mojego pamiętnika. Demo piosenki było nieco bardziej jazzujące, może nawet przypominało bossa novę (śmiech)… Ale dzięki cudownej pomocy Piotra Siejki produkcja nabrała bardziej alternatywnego brzmienia, gdzie skrzypki odgrywają jedną z głównych ról. Nie brakuje także moich ulubionych smaczków, bardziej elektronicznych, które idealnie dopasowały się do krajobrazu muzycznego miasta.
Do utworu WOLSKA przygotowała także klip, do którego zdjęcia były realizowane na klimatycznych ulicach Lublina.
Ostatnio też spełniam się trochę za aparatem czy kamerą i coraz bardziej wkręcam się także w wizualną stronę muzyki. Zdecydowałam więc, że kolejny raz podejmę się tego wyzwania i sama wyreżyseruję swój teledysk. Z pomocą przyszedł kierownik mojego zespołu – Mikołaj Kołodziejczyk, który był odpowiedzialny za zdjęcia do klipu.
Co ciekawe ostatecznie teledysk zrealizowaliśmy nie w Warszawie, o której myślałam, pisząc tekst, a w Lublinie. Zdecydowałam się na to miasto z dwóch powodów: po pierwsze nigdy tam nie byłam (śmiech), a po drugie Lublin dał nam fantastyczną możliwość zagrania kontrastem: wielkiego, nowoczesnego miasta, o którym jest piosenka, i uroczego, klimatycznego miasteczka, w którym utwór powstał.
Okładkę do singla zaprojektowała artystka Marysia Jagłowska, z którą WOLSKA już niejednokrotnie współpracowała przy swoich kolejnych wydawnictwach.
Metropolis
słowa: Patrycja Wolska
muzyka: Patrycja Wolska
produkcja muzyczna: Piotr Siejka
mix i mastering: Piotr Siejka
ISRC: PL-M16-22-00005
czas: 2:46
wydawca: QL CITY
Więcej o WOLSKIEJ na:
YouTube
Spotify
Instagram
TikTok
Facebook
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.