WOLSKA zagra na Soundedit Festival!

Pięcioro opiniotwórczych, znanych muzycznych dziennikarzy: Agnieszka Szydłowska (newonce radio), Bartek Chaciński (polityka), Jędrzej Słodkowski (gazeta wyborcza), Piotr Stelmach (357 radio) i Jarek Szubrycht (gazeta wyborcza, GaMa) otrzymało niełatwe zadanie: wybrać 1 wykonawcę polskiej sceny muzycznej i zaprezentować go podczas tegorocznego Soundedit Festival w Łodzi. Wybór Agnieszki Szydłowskiej (dziennikarki, prezenterki radia Newonce, która poprowadzi na festiwalu panel poświęcony potencjalnym kierunkom funkcjonowania branży muzycznej w okresie popandemicznym) padł na WOLSKA. Jej koncert będzie również symbolem udanych debiutów w trudnym czasie lockdownu, kiedy Artyści (tacy jak WOLSKA) rozpoczynali swoje muzyczne kariery i z powodzeniem, konsekwentnie podążają swoimi muzycznymi drogami bez względu na okoliczności jakie temu towarzyszą.

WOLSKA w ramach Soundedit Festival zagra koncert w Klubie Wytwórnia w Łodzi 23.10 (sobota). W programie koncertu nie zabraknie znanych już: „Telefon”, „Kaput”, „Mięta” (których słuchalność rośnie z każdym dniem) ale WOLSKA zaprezentuje również kilka swoich zupełnie premierowych piosenek, które „czekają” w kolejce na zaistnienie w mediach. Będzie to więc wyjątkowa okazja na posłuchanie efektów współpracy Artystki z czołowymi producentami, songwriterami polskiego rynku.

 

Soundedit Festival to Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych.Unikatowe w skali światowej wydarzenie, które od lat odbywa się w Łodzi. Jedyna na świecie w pełni autorska impreza dedykowana jednej z najbardziej kreatywnych w chwili obecnej grup zawodowych, jakimi bez wątpienia są stojący nieco w cieniu gwiazd – producenci muzyczni. Ludzie odpowiedzialni za finalny efekt nagrań, jakich słuchamy na co dzień. Soundedit to miejsce spotkań profesjonalistów z amatorami. Polscy twórcy mają możliwość spotkania z największymi światowymi fachowcami w branży muzycznej. Dzięki wymianie doświadczeń podnoszona jest jakość działań rodzimych przedstawicieli branży muzycznej. Najważniejsi producenci muzyczni są w Łodzi honorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”, nagrodą, o której dziś wielu marzy, ale niewielu ją otrzymuje. Dotychczas Soundedit odwiedzili legendarni producenci muzyczni, wśród których znaleźli się m.in: Brian Eno, Bill Laswell, współpracownik Paula McCartneya i basista zespołu Killing Joke – Youth, współtwórca Velvet Underground – John Cale, producent U2, Nine Inch Nails i Depeche Mode – Flood, współtwórca Eksperymentalnego Studia Polskiego Radia – Eugeniusz Rudnik, Tim Simenon – producent albumu „Ultra” grupy Depeche ModePo raz pierwszy w Polsce, właśnie na Soundedit, swoje koncerty klubowe zagrali: Nitzer Ebb, OMD, Public Image Limited, D.A.F., Morcheeba, Gavin Friday, Divine Comedy, Daniel Lanois czy Marc Almond.

 

więcej o WOLSKA na:

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCrERLjs1PnNFeNXs7r4dXHQ

Spotify: https://open.spotify.com/artist/6W535X9Sk4zYwdMeXQ8LwM

Instagram: https://www.instagram.com/wolskamusic/

TikTok: https://www.tiktok.com/@wolskamusic?lang=en

Facebook: https://www.facebook.com/wolskamusic

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.