Wystawa „Immersive Monet & The Impressionists” w Warszawie z rekordem otwarcia.

Po raz pierwszy w Europie i w Polsce – od razu z rekordem otwarcia! Multisensoryczna wystawa „IMMERSIVE MONET & THE IMPRESSIONISTS” w przestrzeniach Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina podbiła serca publiczności. W miniony weekend zobaczyło ją ponad 4 tysiące osób!
Dzieł Claude’a Moneta, Augusta Renoira, Edgara Degasa, Mary Cassatt, Paula Cezanne’a czy Eduarda Maneta w takim wydaniu Europejczycy jeszcze nie mieli okazji podziwiać. Nic dziwnego, że na wernisażu licznie przybyli goście, a bilety na weekend otwarcia wystawy „IMMERSIVE MONET & THE IMPRESSIONISTS” zostały błyskawicznie wyprzedane.
„IMMERSIVE MONET & THE IMPRESSIONISTS” to przede wszystkim 438 obrazów impresjonistów wykorzystanych w animacjach wystawy, opartych o najnowocześniejsze systemy mapowania wideo i efekty specjalne. Wystawa ma również solidnie przygotowany wymiar edukacyjny. A to wszystko m.in. dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej z treściami wzbogacającymi wiedzę o impresjonizmie, która prowadzi widzów przez wystawę. W programie wystawy nie zabrakło także miejsca na praktykę: prowadzone są zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych, szkolnych i dla entuzjastów sztuki. Główną przestrzeń wystawy, ponad 600-metrową salę z wygodnymi pufami i poduszkami dla publiczności, wypełnia ponad półgodzinny interaktywny spektakl animowanych dzieł mistrzów impresjonizmu, który otacza ze wszystkich stron, a to wszystko w rytm muzyki opartej na kompozycjach m. in. Ravela i Debussy’ego. Obrazy pozostają w ciągłym ruchu i procesie transformacji: spotykają się, przenikają, tworząc sceny odnoszące się do stylu impresjonistów, ich wrażliwości, obyczajowości i sposobu postrzegania świata.

Wystawę „Immersive Monet & The Impressionists” można oglądać w Art Box Experience w Warszawie do 2 lipca 2023 roku (Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, drugie piętro). Zapraszamy!

Bilety na wydarzenie można kupić na stronie: https://www.ticketmaster.pl/artist/immersive-monet-the-impressionists-bilety/1156873

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.