Wystawa Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie

Wyjątkowa wystawa dzieł Pabla Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpocznie się 12. października 2023 i potrwa do 14. stycznia 2024.

Podczas wystawy będzie można zobaczyć sztukę Pabla Picassa wypożyczoną z kolekcji Museo Casa Natal Picasso (dosł. Muzeum – Dom Narodzin Picassa) w Maladze. Prezentowane będą ryciny, ilustracje książkowe oraz ceramika, tworzone na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Opis wystawy:

Ekspozycja będzie dzieliła się na cztery sekcje. Pierwsza przybliży refleksję artysty na temat piękna. Druga koncentruje się wokół jego fascynacji postaciami mitologicznymi, zwłaszcza figurami faunów i centaurów (w których upatrywać można alter ego twórcy). W sekcji trzeciej będzie można obejrzeć szeroki wybór prac wykonanych w technice ceramiki, będących niezwykłym świadectwem innowacyjności i pasji Picassa. Ostatnia część wystawy jest poświęcona polonikom w twórczości artysty, pochodzącym w znacznej mierze z unikatowej kolekcji dzieł Picassa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Wiele z nich zostało nam podarowanych przez samego artystę.

Wystawa zorganizowana jest z okazji 50. rocznicy śmierci artysty oraz objęcia przez Hiszpanię prezydencji Rady Unii Europejskiej.

Kuratorami wystawy są Mario Virgilio Montañez Arroyo (Museo Casa Natal Picasso) oraz Anna Manicka (Muzeum Narodowe w Warszawie).

*opis pochodzi ze strony: Muzeum Narodowe w Warszawie

Pablo Picasso „Kobieta w fotelu”
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.