„Wyszłam z ciała zaraz wracam” – Linia Nocna prezentuje nowy akustyczny utwór

„Wyszłam z ciała zaraz wracam”, to kolejny singiel zapowiadający drugą płytę duetu Linia Nocna – Moniki Mimi Wydrzyńskiej i Mikołaja Trybulca. To pierwszy tak spokojny i minimalistyczny utwór.

„Wyszłam z ciała zaraz wracam”- Linia Nocna
słowa, muzyka: Monika Mimi Wydrzyńska, Mikołaj Trybulec
aranżacja instrumentów smyczkowych : Jan Stokłosa

Linia Nocna prezentuje nowy utwór „Wyszłam z ciała zaraz wracam”. Tym razem elektronikę zastąpiły akustyczne brzmienia, które idealnie komponują się tekstem. To piękna opowieść o podróży „w głąb siebie” i zarazem refleksyjna parafraza znanego hitu Ewy Bem „Wyszłam na mąż zaraz wracam”.

Jak podkreśla Mimi: „Ta podróż, to właściwie specyficzna adaptacja do aktualnych warunków życia, ale też odpowiedź na to co się dzieje w nas i między nami. Jedyne bezpieczne miejsce, jakie możemy w sobie znaleźć, żeby oderwać się od rzeczywistości, to własne myśli. Nie możemy podróżować, ale nikt nie może zabronić nam codziennego odkrywania swojego wnętrza 

Muzyczną podstawę utworu stanowi piano, dodatkowo kompozycję ubarwia wiolonczela, którą zaaranżował i nagrał u siebie przyjaciel duetu- Jan Stokłosa.

„Okres pracy nad utworem, pokrył się już z okresem izolacji. Wymyśliliśmy sobie, żeby do naszego brzmienia dodać smyki. Wydawało nam się, że idealnie „zagrają” z naszą ascetyczną aranżacją. Zwróciliśmy się o pomoc do Janka Stokłosy, świetnego aranżera, kompozytora i instrumentalisty.  Jan zaaranżował i nagrał przepiękne partie smyczkowe na pięć wiolonczel. I tak właśnie z tradycyjnego duetu, zmieniliśmy się w „kwarantannowe trio”- dodaje Mikołaj.

Premierze utworu towarzyszy premiera klipu, a właściwie kompozycji graficznej. Swoją interpretację plastyczną oraz animację „Wyszłam z ciała(…)” opracowała i przygotowała Justyna „Tysirr” Romul.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny