Zapowiedź koncertu 64. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Halina Frąckowiak oraz laureaci konkursu piosenki „Żonkilowy Song” wystąpią podczas pierwszego w 2021 roku koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, dedykowanego Polom Nadziei. Koncert odbędzie się 30 maja 2021 o godz. 17.00 w plenerowej scenerii – nad stawem przy ul. Kaczeńcowej, w Dzielnicy XVI Bieńczyce.

Wiosenne koncerty cyklu poświęcone są zawsze Polom Nadziei – akcji zbierania funduszy na rzecz polskich hospicjów, która została zainicjowana w Polsce przez krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, prowadzące w Nowej Hucie Hospicjum św. Łazarza. Organizatorzy koncertu nie pobierając opłat za wstęp zachęcają uczestników do finansowego wsparcia pacjentów hospicyjnych. 

W ramach 64. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! wystąpi Halina Frąckowiak – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów.  Artystka zdecydowała się na karierę solową w 1972 roku. Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

Podczas majowego koncertu nie zabraknie największych przebojów artystki, takich jak Mały Elf, Papierowy księżyc, Serca gwiazd i wielu innych.

Zanim jednak na scenie pojawi się Halina Frąckowiak, piosenki pełne nadziei zaprezentują młode solistki – laureatki Konkursu Piosenki Żonkilowy Song.

Chętni do obejrzenia koncertu przed sceną nie potrzebują tym razem nigdzie chodzić po zaproszenia. Wystarczy zgłosić się od 14 maja 2021 r. telefonicznie lub mailowo do Działu Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta – liczba miejsc jest ograniczona. Wejście na koncert odbędzie się na podstawie listy zapisanych osób. Wydarzenie odbędzie się w ramach aktualnego reżimu sanitarnego ustalonego na czas epidemii COVID-19. Widzowie zobowiązani są do samodzielnego zapewnienia sobie odpowiednich środków ochrony osobistej.

Uwaga! Organizatorzy nie zapewniają dla wszystkich miejsc siedzących. 

Prowadzenie koncertu: Lidia Jazgar

Koordynator cyklu: Ireneusz Raś – poseł na Sejm

Organizatorami wydarzenia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Hospicjum im. Św. Łazarza.

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.