Zespół CUKIER zaskakuje nieoczywistą balladą

Premiera singla “Lubię gdy cię nie ma”

fot. Wojciech Trusewicz
“Znaleźć właściwą równowagę między samotnością a tłumem – to jest sztuka”. Przytoczony cytat z Charlesa Bukowskiego bardzo dobrze oddaje przesłanie zawarte w nowym utworze od zespołu CUKIER. “Lubię gdy cię nie ma” to nieoczywista ballada z nieoczywiście podanym do niej obrazkiem.

Zespół CUKIER jest synonimem współczesnego eklektyzmu w muzyce. Artyści swobodnie poruszają się między gatunkami, co potwierdzili nie tylko na debiutanckim albumie, ale również w opublikowanym niespełna miesiąc temu utworze “Spaliłem dla niej Rzym”. Wywołana piosenka jest również pierwszym singlem zapowiadającym nowy długogrający materiał CUKRU. Jej kolejną odsłoną – zarówno promocyjną, jak i muzyczną – jest indie-popowa ballada “Lubię gdy cię nie ma”.

Inspiracją do „Lubię gdy cię nie ma” są ludzie, którzy potrafią dawać sobie dużo przestrzeni, będąc razem. To jest tekst o dojrzałości, zrozumieniu i zaufaniu. “Lubię gdy cię nie ma” to opowieść o szczerości w świecie, gdzie jest to luksus, na który niewielu stać. Czy jesteśmy gotowi mówić najbliższej osobie o czym rzeczywiście myślimy? Czy jesteśmy w stanie być z kimś i jednocześnie funkcjonować w pełnej zgodzie ze sobą? Na te pytania stara się odpowiedzieć najnowszy singiel CUKRU.

Oprócz dwóch singli wiadomo już, kiedy ukaże się nowy album zespołu CUKIER i jaka będzie jego nazwa – „CK Anderson” będzie dostępny dla słuchaczy w wersji fizycznej i cyfrowej już 7 lipca! Wcześniej artyści zapowiedzą preorder wydawnictwa zawierający niespodzianki dla tych, którzy zdecydują się nabyć płytę na CD jeszcze przed premierą.

„Lubię gdy cię nie ma” na wszystkich największych serwisach streamingowych: kayax.lnk.to/LubieGdyCieNieMa

CUKIER:
Facebook: facebook.com/bandcukier/
Instagram: instagram.com/bandcukier/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.