VI Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”

Od Wschodu po Zachód na początku był TEATR

Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód” to cykliczne wydarzenie organizowane przez Fundację Widowisk Masowych oraz Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. W tym roku odbędzie się po raz szósty – w dniach 07-15 kwietnia zostaną zaprezentowane spektakle 18 zespołów teatralnych z Ukrainy, Niemiec, Finlandii, Armenii oraz Polski. Tegoroczne motto festiwalu: „Na początku był TEATR”, nawiązuje do początków w teatrze, do teatr koryferiuszy i reformatorów w Ukrainie. Jego celem jest przedstawienie klasyki światowej w interpretacji grup z Ukrainy, a także ukraińskiej klasyki w wydaniu teatrach innych krajów. Zarówno spektakle jak i wydarzenia towarzyszące Festiwalowi mają krzewić kulturę wśród młodego pokolenia bez względu na różnice narodowościowe czy kulturowe.

W programie Festiwalu „Wschód-Zachód” przewidziano spektakle, panele dyskusyjne, spotkania z artystami, prezentacje, wystawy oraz inne wydarzenia towarzyszące. Wezmą w nim udział współczesne, profesjonalne i amatorskie teatry z Ukrainy oraz teatry z innych krajów, nawiązujące tematyką swoich sztuk do szeroko pojętej tematyki ukraińskiej.

Zespoły zawodowe oraz amatorskie zaprezentują się na scenach krakowskich teatrów, takich jak Groteska, Teatr bez Rzędów, Scena Miniatura Teatru im. Juliusza Słowackiego, Teatr Zależny Politechniki Krakowskiej czy Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.wschod-zachod.com.pl
Fanpage: https://www.facebook.com/wschodzachodfest/
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/288152068746213/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.