10-Lecie zespołu LEMON na BIS – UNPLUGGED

„Jesteśmy wdzięczni za Wasze maile, wiadomości i rozmowy.  To dzięki Wam powstał pomysł trasy unplugged. Bardzo się cieszymy na ponowne spotkanie z Wami, gdzie tym razem wsłuchacie się w drewno, metal, młoteczki, struny, pudła rezonansowe i wszystko to, na czym da się tworzyć piękne dźwięki. Przyjdźcie, posłuchajcie, powspominajcie razem z Nami. Niech to będą wieczory pełne magii, dobrych myśli i oddechu”.
LemOn


LemON zna z pewnością każdy, bowiem zespół wygrał trzecią edycję Must Be the Music, zyskując ogromną publiczność.

Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.

LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi arystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi. Od niedawna jest też managerem mega utalentowanej Sary James.
Sara i Igor poznali się na koncercie LemON, w Zielonej Górze. Artysta zaprosił ją do siebie na scenę, by wykonała utwór Whitney Houston, który Sara wcześniej zaśpiewała w The Voice Kids.

Warto też wspomnieć o mocnym zakończeniu roku 2022. Igor z zespołem wystąpili na Sylwestrze z Polsatem, grając cover znanego wam pewnie „I wanna be your slave” autorstwa Máneskin.


Zespół w ramach trasy odwiedzi osiem miast. Harmonogram koncertów prezentuje się następująco:

12.02.2023 – Opole

18.02.2023 – Kraków

25.02.2023 – Gdańsk

26.02.2023 – Łódź

24.03.2023 – Bielsko-Biała

31.03.2023 – Warszawa

15.04.2023 – Wrocław

30.04.2023 – Poznań.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.