600 urodziny Łodzi już za 100 dni! Czekają nas fantastyczne koncerty

600. Urodziny Łodzi – 2023

Świętuj koncertowo 600. Urodziny Łodzi, które zapowiadają się niezwykle imponująco.

Obchody 600 – lecia Łodzi będą trwały cały rok 2023, a główny urodzinowy weekend przypada na 28–30 lipca 2023 roku. Pierwszą muzyczną gwiazdą jest brytyjski artysta, zdobywca BRITs’ Critics’ Choice Award – Tom Odell. To dopiero początek listy atrakcji związanych ze świętowaniem sześćsetlecia nadania Łodzi praw miejskich.

Piosenka „Another Love” Tom’a Odella stała się viralem i nieoficjalnym utworem protestu przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. Artysta zagra 29 lipca na otwartej scenie plenerowej, pełen przekrój swojej twórczości, w tym także materiał z najnowszej płyty, której premiera zaplanowana jest na 2023 rok. Już wkrótce odkryte zostaną kolejne muzyczne gwiazdy 600. lecia Urodzin Łodzi.

Artyści 600. Urodzin Łodzi:

Scena główna  – Skrzyżowanie ul. Kościuszki / ul. Radwańskiej

28.07.2023 – wystąpią:

29.07.2023 – wystąpią:

30.07.2023 – wystąpią:


Tom Odell – ceniony brytyjski piosenkarz młodego pokolenia, którego utwór „Another love” (ponad 575 mln wyświetleń na YoutTubie!) stał się tłem dla tysięcy nagrań, będących wyrazem solidarności z Ukrainą i sprzeciwu wobec wojny.

Tom Odell zadebiutował w 2012 roku EPką „Songs from Another Love”, która została przyjęta przez słuchaczy i krytyków z wielkim entuzjazmem i zwróciła na niego uwagę wielu wpływowych dziennikarzy muzycznych. Zdobywca BRITs’ Critics’ Choice Award, nagrody, którą we wcześniejszych latach wygrały m.in. Florence & The Machine i Adele. Przed premierą pierwszego krążka Odell wystąpił jako support grupy The Rolling Stones w Londynie. Jego ostatnia płyta „Wrong Crowd” zebrała doskonałe opinie, a artysta wyprzedał w Polsce takie sale jak warszawski Torwar.

OKI – rocznik ‘98, debiutanckim albumem “47playground” wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu, gdzie skutecznie zbudował swoją pozycję na rynku muzycznym. Artystyczny potencjał potwierdził wydanym projektem “77747mixtape”, który zyskał status złotej płyty. Za oba wydawnictwa otrzymał w lutym 2021 roku nagrodę Bestseller Empiku jako odkrycie roku w kategorii “Muzyka”. 10 czerwca 2022 wydał solowy “PRODUKT47” – album, który już w przedpremierze uzyskał status złotej płyty.

Otsochodzi jest jedynym z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia. Wielomilionowe odsłuchy jego kawałków na YouTube oraz status platynowej plyty tylko umocniły jego pozycję na rynku muzycznym.

Young Igi – to prekursor nowej fali rapu. Muzyka Young Igiego i jego autorskie teksty tworzą mieszankę, wobec której trudno przejść obojętnie. Zasłużoną popularność przyniół mu utwór Kush z pogranicza trapu i hiphopu.

Bedoes 2115 – budzi ogromne emocje, wzbudza kontrowersje i jest uwielbiany przez młode pokolenie za szczerość w tekstach. Każdy koncert to rewelacyjny kontakt z publicznością i niesamowite widowisko artystyczne – wystarczy przypomnieć, że podczas Great September artysta większość utworów zarapował, stojąc wśród kilkutysięcznej publiczności.

Pezet – od ponad dwóch dekad utrzymuje się na wymagającej hip-hopowej scenie, przeszedł przez wszystkie etapy powstawania polskiego hip-hopu. W dorobku artystycznym Pezeta znajdują się albumy już uznane za klasyki polskiej muzyki. „Muzyka poważna”, „Muzyka klasyczna” czy „Muzyka rozrywkowa” na stałe wpisały się w kanon polskiej sceny. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów.


ŁDZ STAGE
Scena Druga / Miasteczko festiwalowe pomiędzy
ul. Radwańską / a ul. Żwirki

28.07.2023 – wystąpią:

  • Cool Kids of Death
  • Hedone
  • L.Stadt

29.07.2023 – wystąpią:

  • Bruklin
  • Heima
  • 5000 Lat

30.07.2023 – wystąpią:

  • Black Radio
  • Bielas i Marynarze
  • mona polaski

Scena Manufaktura

28.07.2023 – wystąpią:

29.07.2023 – wystąpią:

30.07.2023 – wystąpią:


Margaret – to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma 5 albumów studyjnych, w tym dwa – „Add the Blonde” (2014) i „Just the Two of Us” (2015) nagrodzone platyną. Jest także laureatką nagród branżowych na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards.

Kult – to zespół, który powstał na początku 1982 roku w Warszawie i nieprzerwanie gra już 40 lat na polskiej scenie. Zagrali ponad 3000 koncertów. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się sukcesem komercyjnym i artystycznym.
KAYAH – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów jak “Za późno”, „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“, „Śpij Kochanie Śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”.
Dawid Kwiatkowski – polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i osobowość telewizyjna. Karierę muzyczną zaczynał w zespole Two of Us. Wydał siedem solowych albumów studyjnych: 9893 (2013), 9893 Akustycznie (2014), Pop & Roll (2014), Element trzeci (2015), Countdown (2016), 13 grzechów niczyich (2019) i Dawid Kwiatkowski (2021). Dwie wydane przez niego płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, ponadto za sprzedaż swoich albumów otrzymał jedną platynową płytę i dwie złote.
Ignacy – uczestnik drugiej edycji programu Mali Giganci emitowanego przez TVN oraz jedenastej edycji programu The Voice of Poland. „Czekam na Znak” to piosenka Ignacego, która została wydana w 2022 roku. Opowiada o uczuciach, w których łatwo się zatracić. Melodia, tekst, ale także wokal artysty skradły serca milionów słuchaczy.

Scena Monopolis

Na 600. Urodzinach Łodzi nie mogło także zabraknąć Monopolis, w którym stanie trzecia scena.

29.07.2023

30.07.2023


Błażej Król – przedstawiciel muzyki alternatywnej, członek orkiestry Męskiego Grania i jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich wokalistów. Niedawna premiera płyty „W każdym polskim domu” zachwyciła krytyków, w dwóch piosenkach możemy gościnnie usłyszeć kultowych wykonawców polskiej sceny alternatywnej, Artura Rojka oraz związanego z Łodzią, Piotra Roguckiego.

LEMON – to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków.


Data:

piątek, 28.07.2023 – niedziela, 30.07.2023
Godzina 17:00


Wykonawca / Organizator:

Łódzkie Centrum Wydarzeń


Lokalizacja:

Manufaktura
ul. Karskiego 5
91-062 Łódź

ARTKOMBINAT Scena Monopolis.
ul. Kopcińskiego 62a
90-032
Łódź

Pl. Wolności
pl. Wolności

Łódź


Bilety:

Wstęp bezpłatny – 0 PLN

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.