ARTOSZ SŁATYŃSKI (ex-Penny Lane, Avalanche) zapowiada drugi solowy album

Wiosną przyszłego roku ukaże się długo oczekiwana druga solowa płyta Bartosza Słatyńskiego, którego pamiętamy z grup Penny Lane i Avalanche. Tym razem w powstawaniu albumu wspomaga kilku ciekawych gości.

Utwór „Czego Jeszcze Nie Wiesz” zapowiada nowe brzmienie artysty, które dojrzewało pod okiem znanego producenta Jasia Kidawy. Charakterystyczne melodie i zapadające w pamięć teksty to z pewnością elementy wyróżniające muzyka, znanego ze swojej działalności w zespołach takich jak Penny Lane czy Avalanche.

Wśród artystów współpracujących z Bartoszem przy nowych nagraniach znaleźli się: Paweł Baca Basak, Piotr Świąder-Kruszyński znany z zespołu Besides, Afgan Gąsior z Negatywu, Robert Zając z ekipy Miuosha oraz Łukasz Zając z zespołu Tulia. Zbiór takich osobowości musiał zaowocować ciekawymi i niebanalnymi brzmieniami. Z resztą najlepiej przekonać się o tym samemu.

„Czego jeszcze nie wiesz”: https://youtu.be/a1ltEmfVRm0

W październiku 2017 roku ukazał się pierwszy singel z nowej płyty. Była to piosenka „Jesteś całym światem”.

Bartosz Słatyński – muzyk, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia na lokalnych oraz ogólnopolskich przeglądach muzycznych. Od 2002 roku w składzie Avalanche, z którym zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festivalu w Lidzbarku Warmińskim w 2003 roku, zajął 3 miejsce w Debiutach opolskich w 2005 roku i podpisał kontrakt płytowy z MJM Music PL. Zaproszony do mysłowickiego składu Penny Lane, gdzie występował obok muzyków z popularnych zespołów Myslovitz Negatyw. Kontrakt z wytwórnią EMI i niemal równoczesne wydanie 2 płyt długogrających, z których jedna została nominowana do Fryderyka 2006 w kategorii alternatywny album roku.

Pierwszy solowy album Słatyńskiego „Mały ktoś” ukazał się w maju 2015 roku i znalazło się na nim 11 kompozycji.

Leave A Reply

Your email address will not be published.