Bastille ponownie w Polsce! Koncert w 2019 roku

Bastille wraca do Polski – zespół zagra 19 lutego 2019 na warszawskim Torwarze.

W 2016 roku zespół wydał album „Wild World”, promowany singlem „Good Grief”. W tym roku Bastille pojawili się ponownie na listach przebojów dzięki singlowi „Happier”, który nagrali z Marshmello. Do utworu powstał wzruszający teledysk.

Zespół ogłosił też nowy studyjny album – dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, w maju natomiast pojawił się pierwszy zwiastun nadchodzącego materiału – utwór „Quarter Past Midnight”.

Nowy singiel to eskapistyczny hymn luźno zainspirowany przebojami muzyki dance z lat 90. Już po pierwszych dźwiękach pełnych euforii doskonale wiemy, że mamy do czynienia z nowym utworem Bastille.

Nagrania do niezatytułowanej jeszcze płyty odbyły się w nowym studiu Bastille. Przed laty w tym samym budynku kręcono… filmy pornograficzne. Teraz znajduje się tam siedziba założonej przez Dana Smitha wytwórni Best Laid Plans. Z powodu sesji nagraniowych, Bastille zostali w Londynie aż pięć miesięcy – był to najdłuższy czas spędzony przez muzyków w jednym miejscu od czasu wydania debiutanckiego albumu „Bad Blood”. Ostatnie pięć lat było dla muzyków bardzo intensywnym czasem. Dan Smith, Kyle Simmons, Will Farquarson oraz Chris Wood zagrali razem ponad 500 koncertów na sześciu kontynentach, sprzedali 15 milionów singli oraz 6 milionów płyt na całym świecie.

Zarówno „Bad Blood”, jak i kolejne wydawnictwo „Wild World”, dotarły na pierwsze miejsca list sprzedaży w wielu krajach. Bastille zgromadziło łącznie 3,3 miliarda streamów w serwisach cyfrowych. Formacja zdobyła także szereg prestiżowych wyróżnień, w tym nominacje do Grammy czy MTV Europe Awards.

Sprzedaż biletów startuje 5 października (piątek) o 10:00. Oficjalna strona wydarzenia – dołącz już teraz!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.