BENTLEY, NAIM I STEVE MAZZARO W NOWYM PROJEKCIE

 •  Naim i Bentley świętują 14 lat partnerstwa zapraszając do współpracy przy nowym projekcie Steve’a Mazzaro.
 • Utwór „The Extraordinary Journey” został stworzony przez najlepszych instrumentalistów na świecie, aby zademonstrować niezrównane możliwości samochodowego systemu audio Naim, dostępnego wyłącznie w samochodach marki Bentley.
 • Nowa ścieżka dźwiękowa została opracowana z myślą o możliwościach 21-kanałowego systemu Naim o mocy 2200W w modelu Bentley Flying Spur.

  Bentley i jego partner audio, Naim, nawiązali współpracę z hollywoodzkim kompozytorem, aby stworzyć ścieżkę dźwiękową, opracowaną specjalnie w celu pokazania wyjątkowych możliwości najlepszego samochodowego systemu nagłośnienia firmy Bentley. Steve Mazzaro (znany m.in. z współtworzenia ścieżki dźwiękowej do filmów „Nie czas umierać” i „Diuna”), opracował utwór „The Extraordinary Journey”, który zostanie udostępniony globalnej sieci sprzedawców marki Bentley do użytku w salonach. Można go również usłyszeć online w SoundCloud firmy Bentley.

  Model Flying Spur brytyjskiej marki okazał się idealną salą koncertową do pracy Mazzaro. Wzmacniacz o mocy 2200 W napędzający łącznie 19 głośników w kabinie i dwa kinestetyczne shakery na przednich siedzeniach sprawiają, że system ma zarówno moc, jak i zakres częstotliwości, dzięki którym każda muzyka brzmi wyjątkowo.

  Wiemy, że muzyka jest pasją wielu naszych klientów. Dane są potwierdzeniem tego stwierdzenia. System dźwiękowy Bentley & Naim jest wyszczególniony w prawie 40 procentach zamówień klientów. To była wielka przyjemność pracować ze Stevem Mazzaro nad stworzeniem utworu muzycznego, który zademonstrował sprawność systemu nagłaśniania. Aby naprawdę docenić każdy element tego utworu, musisz go usłyszeć w Bentleyu wyposażonym w Naim. Brzmi lepiej niż jakiekolwiek doświadczenie muzyczne w samochodzie, jakie miałem – komentuje Alain Favey, członek zarządu Bentley ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażowej.


  Współpraca z najlepszymi muzykami na świecie

  Mazzaro zwrócił się do jednych z najlepszych instrumentalistów na świecie, aby ożywić partyturę. Z powodu pandemii COVID-19, muzycy nagrywali muzykę zdalnie. W skład zespołu weszli m.in.: wiolonczelistka Tina Guo, skrzypaczka Molly Rogers, perkusista Satnam Ramgotra, gitarzysta Guthrie Govan, perkusistka Holly Madge, basista Juan Garcia-Herreros.

  Bentley reprezentuje elegancję i klasę, ale także moc, szybkość i mechaniczną złożoność. W swoim utworze użyłem gitar, a także potężnych, ciężkich syntezatorów i bardzo technicznej perkusji. Podobnie jak w przypadku działania samochodu, nie widzisz ich, ale wiesz, że tam są, pracując w tle – mówi Steve Mazzaro. – Naprawdę chciałem zwiększyć moc systemu audio Naima i zobaczyć, do czego jest zdolny, więc stało się to również bardziej technicznym przedsięwzięciem.

  Naim dla Bentleya

  Naim dostarcza najbardziej zaawansowane systemy muzyczne na świecie, zarówno dla samochodów brytyjskiej marki, jak i domowych audiofili poprzez nieustanne dążenie do najczystszego dźwięku.

  W najnowszej ewolucji technologii Naim for Bentley w modelu Flying Spur system dźwiękowy obejmuje 21 głośników i przetworników o mocy 2200 watów. Dziewięć 80-milimetrowych zaawansowanych głośników Balanced Mode Radiators (BMR) zapewnia podstawową średnicę dźwięku, wspieraną przez cztery przetworniki basowe 6” x 9” i pasujący subwoofer. Górne tony są obsługiwane przez cztery 25-milimetrowe „Super Tweetery”, podczas gdy najgłębszy bas jest wzmacniany przez aktywne przetworniki basowe w przednich siedzeniach i jeden 32-milimetrowy przetwornik.

  Dostęp do ustawień dźwięku można uzyskać za pośrednictwem 12,3” interfejsu dotykowego HD na środku deski rozdzielczej. Klienci mogą go konfigurować na różne sposoby: jako pojedynczy wyświetlacz, podzielony 2:1 lub pokazujący jednocześnie trzy różne funkcje. Projekt podkreśla prostotę użytkowania w połączeniu ze współczesną estetyką.

  Każda nowa generacja Bentleya została udoskonalona i unowocześniona w stosunku do oryginalnego systemu audio Naim for Bentley. Począwszy od 15 głośników – 1100-watowy system w 2008 roku, system ewoluował do 2200-watowego wzmacniacza zasilającego 21 głośników i przetworników, takich jak w Flying Spur.

  Naim dla Bentleya w domu

  Dla wymagających miłośników najlepszej jakości dźwięku, Naim for Bentley oferuje specjalną edycję bezprzewodowego domowego systemu audio Mu-so. Zainspirowani technologią opracowaną dla samochodowych systemów audio, inżynierowie Naima ściśle współpracowali z projektantami firmy Bentley. Obie marki łączy luksusowa, współczesna estetyka wzornicza.

  Naim Mu-so to 450-watowy głośnik z sześcioma specjalnie zaprojektowanymi przetwornikami i potężnym 32-bitowym procesorem, który umożliwia odtwarzanie muzyki w wysokiej rozdzielczości z praktycznie dowolnego źródła. Edycja Bentley jest ekskluzywnie stylizowana dzięki detalom wykonanym z lakierowanego drewna, akcentom w kolorze miedzi, subtelnie oświetlonej podstawy, specjalnie tkanej osłonie głośnika i charakterystycznemu wzorowi w romby otaczającemu podświetloną tarczę kontrolną.

  System audio Naim for Bentley jest kompatybilny m.in. ze Spotify, Apple Music, TIDAL i Deezer i pozwala klientom cieszyć się własnym wyborem muzyki, radia cyfrowego czy audiobooków i podcastów.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.