Artur Andrus, Wojciech Zimiński oraz Krzysztof Zalewski gośćmi spotkań z cyklu Premiera online

W nadchodzącym tygodniu odbędą się dwa spotkania autorskie z cyklu Premiera online wokół najciekawszych kulturalnych nowości. O swojej książce „A koń w galopie nie śpiewa” opowiedzą dziennikarze Artur Andrus i Wojciech Zimiński. Natomiast Krzysztof Zalewski zdradzi kulisy powstawania najnowszego albumu live „MTV Unplugged”.


Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom . W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich video. Takie materiały należy przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.
Artur Andrus i Wojciech Zimiński – poniedziałek, 28 marca, godz. 18:00
Już w najbliższy poniedziałek gośćmi spotkania z cyklu Premiera online będą Artur Andrus i Wojciech Zimiński, autorzy książki „A koń w galopie nie śpiewa” (Wydawnictwo Prószyński Media). Rozmowę z dziennikarzami poprowadzi Katarzyna Borowiecka.
Więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło waszym filozofom” – w publikacji zatytułowanej „A koń w galopie nie śpiewa” Andrus oraz Zimiński opisali część z nich. Dziennikarze, snując wątek hippiczno-botaniczny, postanowili powołać do życia nowy kierunek literacki, czyli „realizm paniczny”. Autorzy żartobliwie zapewniają, że książka ma zapewnić im nagrody literackie, a nie tani poklask.
Krzysztof Zalewski – wtorek, 29 marca, godz. 18:00
We wtorek 29 marca bohaterem spotkania Premiera online będzie Krzysztof Zalewski – jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny. Z Agnieszką Szydłowską porozmawia o swoim najnowszym albumie „MTV Unplugged”.
Zapis koncertu z kultowego cyklu MTV Unplugged w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny. Muzyk podszedł do zadania tak rzetelnie jak Paul McCartney w 1991 r. i również w jego przypadku brak prądu nie przełożył się na niedostatki w aranżacjach. Wyjątkowe brzmienie dopełnia nieobecna wcześniej na koncertach Zalewskiego bardzo efektowna sekcja dęta, a także specjalni goście: Paulina i Natalia Przybysz śpiewające w piosence „Jednego serca” i coverze „Romanca Cherubina” (w oryginale wykonywane przez Wandę Warską i Czesława Niemena), Justyna Święs i Kuba Karaś z zespołu The Dumplings czy wreszcie Miłosz Pękala, wirtuoz wibrafonu.
To koncert bez prądu, ale pełen mocy w każdej sekundzie – od „Her Majesty” z płyty „Zelig”, którą Zalewski zaczyna swój występ, przez piosenki z albumu „Zabawa”, po finałowe „Miłość Miłość”. Muzyk zaprezentował również premierowy utwór „Ptaki”, napisany specjalnie na ten koncert – apel, aby wznieść się ponad wszelkie podziały.
Na spotkanie z Krzysztofem Zalewskim zaprasza Empik wspólnie z Kayax oraz Going.

1 Komentarz
  1. […] Empiku oraz mBank – oficjalnego partnera wydarzeń. Poprzednim razem wspominaliśmy o spotkaniu z Arturem Andrusem, Wojciechem Zimińskim oraz Krzysztofem Zalewskim. Dziś powracamy z wyjątkową premierą książki Filipa Zawady oraz Evy Minge. W trakcie spotkań […]

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.