Bitamina gra „Kawalerkę”, Rosalie. nowe piosenki – festiwal showcase’owy Great September z nowymi nazwiskami

Ogłaszamy kolejnych z ponad 100 artystów, którzy zagrają i spotkają się z nami 14-16 września na Great September w Łodzi. Karnety trzydniowe w cenie 179 zł są już w sprzedaży.

W tym roku festiwalowe lato nie kończy się wraz z nadejściem wakacji, ale potrwa jeszcze w najlepsze kilka tygodni później. 14-16 września spotykamy się w Łodzi na Great September, czyli organizowanym przez Fundację Independent i Miasto Łódź festiwalu showcase’owym, na który zaprosiliśmy blisko stu znakomitych – tych topowych i dopiero debiutujących – wykonawców. Będziemy ich słuchać na żywo, ale i spotykać się z nimi w festiwalowej przestrzeni na licznych panelach, warsztatach i nieformalnych spotkaniach.

Great September to największe wydarzenie branży muzycznej, na którym do już wcześniej ogłoszonych występów m.in. Kaśki Sochackiej, Janna, Alicji Majewskiej, Włodiego czy Guziora, dopisujemy dzisiaj kolejne elektryzujące nazwiska. Przez trzy wrześniowe dni dostarczą nam one najlepszej muzycznej rozrywki i mnóstwa okazji do rozmów i świetnej zabawy.

Na Great September w Łodzi zabrzmi na żywo jedna z najważniejszych płyt ostatniego dziesięciolecia w polskiej muzyce – „Kawalerka” zespołu Bitamina. Tytułowe lokum należało do Mateusza Dopieralaskiego, czyli Vito Bambino, wokalisty i autora tekstów grupy, który wraz ze swymi kolegami ugościł nas w niej porywającą mieszanką jazzu, hip-hopu i życiowych opowieści. Z wielką przyjemnością oddamy się tej podróży w czasie raz jeszcze, jednocześnie zazdroszcząc każdemu, kto naładowanej emocjami i świetną muzyką „Kawalerki” będzie słuchał po raz pierwszy.

W Łodzi wystąpi również Rosalie. Mówią o niej: królowa polskiego r’n’b, ale ona sama nie chce zamykać się w jednej szufladce i w swoich piosenkach łączy wiele muzycznych kierunków. Wyszła z alternatywy, ale do twarzy jej w popie i tanecznej elektronice. Świetnie to słychać na płycie „IDeal” oraz ostatnich singlach – „Stracona głowa” czy „Raj”. Po których nie możemy się już doczekać jej koncertu.

Dobrą imprezę na swoim występie rozkręci na pewno Rat Kru. Szalony duet grający elektronikę w piosenkowym wydaniu. Można to nazwać balansowaniem na granicy sztuki i kiczu, ale lepiej po prostu przeżyć pod sceną. Podobnie jak koncert legendarnego składu 19 Wiosen, który powstał pod koniec lat 80. XX wieku w Łodzi w odpowiedzi na to, co wtedy grało się w polskim punk rocku. Przez kilka dekad wydali kilkanaście płyt i kaset, przez skład przewinęło się jeszcze więcej muzyków, ale istotą rzeczy w tym zespole pozostało jedno. Żeby niczego nie robić na siłę i mieć dystans do wszystkiego, co na zewnątrz – cytując wokalistę, Marcina Pryta. Na Great September o tym, co to dokładnie znaczy, będziemy mogli przekonać się na żywo.

Łódzką scenę reprezentować będzie także zespół Black Radio, który świętuje 15-lecie swego istnienia. Przez ten czas grupa występowała m.in. na Przystanku Woodstock i festiwalu w Jarocinie, dotarła też do finału telewizyjnego talent show „Must Be The Music”. Na Great September pojawi się z materiałem z nagrywanej właśnie nowej płyty, na której Black Radio chce wyjść poza ramy popularnego i eleganckiego, rockowego grania.

Muzyczna swoboda i brak gatunkowych ograniczeń – to domena wielu zaproszonych na Great September zespołów. Z Warszawy przyjedzie do Łodzi Lordofon – grupa prezentująca ciekawe połączenie gitarowego grania i rapu. Z Trójmiasta – Żurawie, czyli zespół, który nie boi się eksperymentować i chętnie czerpie tak z rockowej alternatywy, jak i muzyki elektronicznej. Grupa USO9001 zaprezentuje z kolei porywający miks m.in. jazzu i hip-hopu, a Zespół Sztylety – post hardcore’u, indie i noise rocka.

Po trasach koncertowych zagranych w zespołach Dawida Podsiadły i Ralpha Kaminskiego, z nowym, autorskim materiałem wróci na Great September wokalistka Aga Bigaj. Artystka sztuk wizualnych – Pola Nuda – przedstawi się festiwalowej publiczności electropopowymi, utrzymanymi w stylistyce lo-fi, piosenkami. A 17-letnia Paula Biskup, która zaczynała od publikowania w sieci coverów ulubionych utworów, spróbuje oczarować nas jak jurorów talent show „Mam Talent!”, w którym dotarła do finału.

Ale to nie koniec nowych ogłoszeń. Do listy ponad stu koncertów, jakie czekają nas przez trzy dni Great September w Łodzi, dołączają jeszcze: eksperymentująca z alternatywnym rapem Kondukta oraz śpiewająca nastrojowe piosenki Bez i Nadzieja. Kolejni wykonawcy są już w drodze – będziemy ich przedstawiać już niebawem.

Karnety na festiwal, obejmujące wstęp na wszystkie koncerty oraz dodatkowe atrakcje, są już w sprzedaży w cenie 179 zł. Można je kupić pod tym linkiem.

Koncerty w ramach Great September odbywać się będą się na dużych, jak i mniejszych, bardzo klimatycznych scenach, wtopionych w niesamowitą architekturę miasta.

Główna scena Great September stanie na ulicy Piotrkowskiej i będzie niebiletowana – dostępna dla wszystkich fanów dobrej muzyki! Oprócz tego czekają na nich liczne warsztaty, panele i spotkania. Z muzykami, menedżerami, promotorami, twórcami teledysków i projektów graficznych, realizatorami dźwięku, fotografami oraz innymi fascynującymi ludźmi, którzy na co dzień tworzą branżę muzyczną.

Great September to jej wielkie święto. W Łodzi słuchać będziemy na żywo najlepszej polskiej muzyki oraz rozmawiać o niej w nieformalnych sytuacjach. Także przy okazji licznych wydarzeń towarzyszących, wystaw i warsztatów, które pozwolą jeszcze lepiej niż dotąd zatopić się w bogactwie polskiej sceny muzycznej.

Great September Showcase Festival & Conference: 14-16 września, Łódź.

Wystąpią: Kaśka Sochacka, Jann, Alicja Majewska, Bitamina gra „Kawalerkę”, Guzior, Rosalie., Dawid Tyszkowski, Włodi, Błoto, Moskwa, Trebunie-Tutki & Quintet Urmuli, Asster, Trupa Trupa, Ćpaj Stajl, Nypel, Lordofon, Wanda i Banda, Jan Emil Młynarski & Brass Federacja, Bielas i Marynarze, Rat Kru, Kajetan Wolas, Daniel Spaleniak, Hubert., koko die, Marcel Baliński Trio, Młody West, Bryan, The Cassino, Kamil Kempiński, Agata Radziszewska, Älskar, Stach Bukowski, po prostu Kajtek, Bart Gałązka, OSQAR, Magda Kluz, Gołębie, 19 wiosen, Zachwyt, Polski Zespół, bogdan sėkalski, Peter J. Birch, hage-o, Kuba i Kuba, Pola Chobot & Adam Baran, Markus ivi, Ranko Ukulele, we watch clouds, trujące kwiaty, Jan Bąk, Aga Bigaj, Smutny Tuńczyk, Black Radio, OATS, Paula Biskup, Serca, pawlack, Furda, Pola Nuda, Byty, Zespół Sztylety, NOSTALG1A, Biały Falochron, USO9001, Bez i Nadzieja, Kondukta, Żurawie. Ogłoszenie kolejnych wykonawców wkrótce.

Partner główny: Miasto Łódź

Mecenas: mBank, Mastercard

Sponsor: Czujesz Klimat? Rossmann

Partner strategiczny: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Więcej informacji:

WWW: www.greatseptember.pl

Facebook: https://www.facebook.com/GreatSeptember

Instagram: https://www.instagram.com/great_september/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.