Mata na Festiwalu Zdobywców Fryderyków!

Mata to kolejna gwiazda, która wystąpi na Festiwalu Zdobywców Fryderyków podczas lipcowego wydarzenia w Szczecinku. 

Ostatnio pisaliśmy o tym, że 15 i 16 lipca na Festiwalu Zdobywców Fryderyków w Szczecinku wystąpią: Brodka, ZALEWSKI, T. Love, Maryla Rodowicz, Nocny Kochanek, SMOLIK i KEV FOX, Julia Żugaj, Sara James i Zdechy Osa. Właśnie ogłoszono, że kolejnym artystą festiwalu będzie laureat 3 Fryderyków – Mata.

Michała Matczaka chyba nie trzeba przedstawiać, bowiem jest to pierwszy Polak, którego piosenka zadebiutowała na międzynarodowej liście przebojów Billboard oraz raper, który ma na koncie największy solowy koncert w historii polskiego hip-hopu. Kontrowersyjny klip Maty do „Patointeligencji” zapowiadający solowy album „100 dni do matury” obejrzało na kanale YouTube 40 mln osób, a sam krążek wydany w styczniu 2020 roku zadebiutował na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS i od razu pokrył się̨ podwójną̨ platyną. W kolejnym roku Mata za „100 dni do matury” odebrał najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce – Fryderyki w kategorii Najlepszy Album Hip-Hop i Fonograficzny Debiut Roku.

Kolejny album zatytułowany „Młody Matczak” pojawił się na rynku w 2021 roku, na którym gościnnie pojawili się tacy artyści, jak: Malik Montana, Quebonafide czy Taco Hemingway. Za drugi album Mata ponownie zgarnął Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Hip-Hop, pokonując w 2022 roku takich artystów jak Sokół, Sobel, Szczyl i Zdechły Osa i ruszył w trasę koncertową.

Zobacz najnowszy teledysk Maty do utworu „M”:

Jak zapowiada Marcin Bachara,producent i pomysłodawca Festiwalu Zdobywców Fryderyków:

Każdy z artystów da pełnowymiarowy koncert. Nasz Festiwal to 1 bilet, 10 koncertowych występów i kilkanaście godzin muzyki na żywo”.

Tym bardziej warto wybrać się na lipcowy Festiwal Zdobywców Fryderyków!

Bilety dostępne tutaj: Bilety na Festiwal Zdobywców Fryderyków

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.