Bombay Bicycle Club wystąpi w Polsce!
 Zespół zagra w Warszawie 17 marca 2020 r.

Brytyjski indie rockowy zespół Bombay Bicycle Club po sześciu latach wraca do Polski, aby 17 marca wystąpić w warszawskim klubie Proxima. Kwartet, podczas swojego pierwszego klubowego koncertu w Polsce, zaprezentuje nowy materiał z nadchodzącej płyty oraz najchętniej słuchane przez ich fanów kompozycje z poprzednich albumów.

Po udanym koncercie w 2014 roku podczas Orange Warsaw Festiwal, muzycy postanowili wrócić do Warszawy w ramach najnowszej trasy promującej nadchodzący album „Everything Else Has Gone Wrong”. Koncert w warszawskiej Proximie będzie ich pierwszym koncertem na trasie i jedynym w Polsce. Od debiutanckiego albumu „I Had The Blues But I Shook Them Loose” minęła dekada, co pchnęło artystów do podjęcia decyzji o reaktywacji zespołu po kilku latach przerwy. Powrót do wspólnego grania zaowocował nowym materiałem płytowym oraz promującą go trasą koncertową.


Muzycy z Bombay Bicycle Club z każdym albumem wzbogacają swój wachlarz brzmieniowy. Od momentu wydania swojego pierwszego albumu, zdążyli już skierować się w stronę grania akustycznego, aby kolejno skręcić w stronę mocniejszych gitarowych riffów i loopów. Piąty i najnowszy studyjny krążek Bombay Bicycle Club (premiera 17 stycznia 2020) to – jak mówi o nim sam zespół – album dla wszystkich, którzy uciekają się do muzyki w chwilach kryzysu. Myślą przewodnią jest tu pocieszenie, osiągane poprzez słuchanie muzyki oraz poczucie nadziei, którą przynosi.


17 stycznia odbędzie się premiera najnowszej płyty zespołu pt. „Everything Has Gone Wrong”. To właśnie z tego albumu pochodzą single „Everything Has Gone Wrong” oraz „Eat, Sleep, Wake (Nothing But You)” wraz z teledyskiem:

Sprzedaż biletów na warszawski koncert Bombay Bicycle Club rusza w piątek 6 grudnia o 10:00 na eBilet.pl

Leave A Reply

Your email address will not be published.