„Co to za czas” – nowy singiel projektu BIBOBIT / OSIECKA

Nieśmiertelna, niepodważalna, na zawsze aktualna Agnieszka Osiecka w solidnej, klasycznej w stylu przyprawie Bibobitu.

„To tekst, który od początku bardzo mnie uderzył. Z jednej strony to opowieść o formatowaniu ludzi, ich nawyków – o tym, że wystarczy dawać niewiele, aby uśpić ludzki instynkt zdobywcy, poszukiwacza głębszego sensu i swojej tożsamości. Wielu ludzi temu ulega, ponieważ wystarcza im wygoda – a taką szarzyznę łatwiej okiełznać.

Ja widzę w tym utworze jeszcze jedno ważne pytanie o to jaką rolę pełni dzisiaj artysta? „Opium dla mas”? A może, jeśli chcesz coś więcej wzbudzać w ludziach to pozostanie po Tobie „tylko sceny kurz”? Bo to masy i algorytmy podejmują decyzję co się stanie z twórcą!

Chcieliśmy „ugryźć” ten utwór zupełnie inaczej – odnieść się do aktualności. Powstał więc modern  jazzowy instrumental, do którego postanowiłem zarapować. Dodatkowo wymyśliliśmy refren, który opiera się o tytułowe słowa Co to za czas, które de facto pierwotnej wersji w tekście nie padały – tego nie ma w oryginale”. – opowiada lider Bibobit, Daniel Moszczyński

Bibobit/Osiecka to projekt, który swój początek miał na deskach Teatru Nowego w Poznaniu w ramach festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Świetne przyjęcie spektaklu „Stan podgorączkowy” zaowocowało dołączeniem na stałe do repertuaru teatru, a przygotowana na tę okazję muzyka, w czasie pandemii, zyskała swoją studyjną odsłonę, która wkrótce pojawi się na albumie. Wcześniej moglibyśmy już usłyszeć trzy single promujące płytę Bibobit/Osiecka: „Rozmowa poety z komornikiem”, „Życie nie stawia pytań” i „Księżyc Frajer”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.