Patrick the Pan z drugim singlem

fot. Izabela Olczyk

Czy zamiatanie emocji pod dywan pomaga? Czy omijanie problemów to recepta na szczęście? W najnowszym singlu “Porozmawiajmy o emocjach” Patrick The Pan nawołuje do szczerości w relacji każdej maści. To już drugi utwór, który zapowiada czwartą płytę artysty zatytułowaną “Miło Wszystko”, która ma ukazać się już w czerwcu 2021 roku. Posłuchaj piosenki i obejrzyj teledysk!

Piotr Madej o utworze:
Prostota w muzyce i tekście to coś co od pewnego czasu mnie bardzo kręci i cały czas się jej uczę, jako artysta. „Porozmawiajmy o Emocjach” to wynik tej fascynacji. Praktycznie cała piosenka jest oparta na jednym riffie i rytmie. Również tekst nie jest szczególną zagadką – jest tu dosyć jasny przekaz, że trzeba rozmawiać z bliskimi, szczególnie gdy coś nas uwiera i kłuje. Paradoksalnie zrobienie tak prostej (w moim mniemaniu) piosenki zajęło mi nienaturalnie dużo czasu, ale jestem z tego bardzo zadowolony. Ciekawostka – pierwotnie ta piosenka miała zupełnie inny tekst – o plastiku – jednak z czasem doszedłem do wniosku, że ten utwór ma energię, która musi poruszać jakieś super uniwersalne tematy. Padło na miłość.

O singlu:
„Porozmawiajmy o Emocjach” to jak sam tytuł wskazuje alternatywna piosenka o rozmawianiu. O tym jak bardzo szczera rozmowa jest ważna w budowaniu mocnej więzi, nie tylko miłosnej. Tekstowo Piotra Madeja wspomogła Dominika Kubeczka. Gościnnie na saksofonach zagrała tu Monika Muc, na co dzień występująca z Królem, zaś niektóre partie gitar dograł gitarzysta z zespołu Patrick The Pan – Kuba Duda. Utwór powstał latem 2020 roku i jest drugim singlem zapowiadającym czwartą płytę artysty, która będzie nosić tytuł „Miło Wszystko”. Premiera albumu zaplanowana jest w okolicach czerwca 2021 roku.

„Porozmawiajmy o Emocjach” w serwisach streamingowych: https://ffm.to/PatrickPorozmawiajmy


Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta młodego pokolenia pochodzący z Krakowa. O ludziach takich, jak on amerykanie z podziwem mówią: self-made man. Jest nie tylko tekściarzem, zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcję. Jego trzy dotychczas wydane z wytwórnią Kayax albumy zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność. Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Open’er, OFF Festiwal czy Męskie Granie. Choć artysta w jednej swoich piosenek śpiewa „od techno wolę ciszę i jazz”, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery. Kiedy nie wystepuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk Dawida Podsiadły. Działa prężnie również jako producent dla innych wykonawców w swoim krakowskim studiu. Współpracował między innymi z Pauliną Przybysz, Ralphem Kaminskim, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, Kamilem Kowalskim, czy zespołem LOR. W połowie stycznia 2021 roku ukazał się pierwszy singiel zatytułowany „Trochę Mniej”, promujący czwarty już album artysty. Wydawnictwo zaplanowane jest na lato 2021 roku.

Patrick The Pan w mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/patrickthepan
Instagram: https://www.instagram.com/patrick_the…
Youtube: https://www.youtube.com/user/PatrickThePan
Spotify: https://spoti.fi/35uZ2V4

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny