Cudowne Lata – 10 lat – nowy singiel

Znacie zespół Ten Years After? Pewnie nie znacie, ale znacie Cudowne Lata.

Jeśli nie, to zachęcamy do zapoznania się z  najnowszym, trzecim singlem pt. „10 lat”, który został zainspirowany upływem czasu. A u Was co zmieniło się przez ostatnie 10 lat? Bo np. Amina przyznaje się, że od 10 lat nie zmieniła strun w gitarze. Jest to sekret unikalnego brzmienia, które usłyszycie w tej piosence. „10 lat” to najbardziej gitarowy z dotychczasowych singli. Płynące na rozbujanej fali bitu riffy łączą tęczowym mostem przeszłość z teraźniejszością, a arabskie perkusjonalia i klawisze przeplatają się z jazzującym wokalem, tworząc utwór idealny do jazdy samochodem, rowerem lub na deskorolce.

Cudowne Lata to zespół zakochanej pary dziewczyn–Ani i Aminy, który zadebiutował w 2019 roku albumem „Kółko i krzyżyk”. Wpadające w ucho melodie, przebojowe gitarowe solówki i romantyczne teksty spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności polskich miast, a także na festiwalach. Charakterystyczny wokal Ani jest określany przez słuchaczy jako przywołujący skojarzenia z retro polskimi wokalistkami–Anną Jurksztowicz, Krystyną Prońko czy Urszulą. O piosence „Zapach i ty” pisano, że pasowałaby na czołówkę serialu z lat 90. „Matki żony i kochanki”, a o „Po szkole”, że to piosenka ze szkolnych dyskotek z lat 80.

Cudowne Lata zagrały liczne koncerty, m.in. w warszawskich klubach Pogłos i Chmury, w Estradzie Poznańskiej, krakowskim Małopolskim Ogrodzie Sztuki w ramach cyklu Nowa Polska, a także na festiwalach OFF Festival 2019 i Pohoda On The Ground 2021.

Cudowne Lata social media:

FB: https://www.facebook.com/cudownelataband/

IG: https://www.instagram.com/cudowne_latacudowne_lata/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.