Czy prosta dziewczyna może stać się damą, a małżeństwo aranżowane – receptą na szczęście? | „Dama i kochanka” w księgarniach!

Czy prosta dziewczyna może stać się damą? Czy małżeństwo aranżowane okaże się receptą na szczęście? Powieść „Dama i kochanka” Moniki Ligi to pełna emocji barwna historia losów pewnej rodziny należącej do śmietanki towarzyskiej przedwojennej Warszawy. Zaaranżowany przez matkę związek bawidamka o wątpliwej reputacji z niewinną wychowanką sierocińca to zaledwie jej początek. Premiera książki już 16 lutego!

 

Dla Ludwiki, żony bogatego przedsiębiorcy i przykładnej pani domu, dobre imię rodziny zawsze było najważniejsze. I chociaż na pozór wszystko wygląda jak należy, to za fasadą idealnego życia familii powszechnie szanowanej w kręgach przedwojennej socjety kryją się brudne sekrety. Dwaj mężczyźni, których Ludwika kocha najbardziej na świecie, ledwo znoszą swoje towarzystwo: mąż Antoni, pragnący mądrego i statecznego dziedzica, oraz syn Ignacy, utracjusz i wszetecznik. Zrozpaczona matka, chcąc uchronić rodzinę przed rozpadem, obmyśla przebiegły plan.

 

Za radą znajomej znajduje skromną wychowankę klasztornego sierocińca. Ma nadzieję, że ślub Ignacego z prostą dziewczyną sprowadzi go na dobrą drogę, że syn przestanie odwiedzać domy płatnych uciech, skończy z odurzaniem się opium i piciem do nieprzytomności. Polecona Ludwice Marlena odznacza się nieprzeciętną urodą, czystym sercem oraz całkowitym brakiem obycia w stosunkach damsko-męskich. Zostaje więc poddana nauce konwenansów i zachowań niezbędnych damie i kochance.

 

Czy skromna, niedoświadczona dziewczyna zdoła rozkochać w sobie hulakę i lekkoducha? Czy Ignacy, który każdy wieczór zwykł spędzać w towarzystwie innej kochanki, ustatkuje się u boku Marleny? A wreszcie – jak potoczą się losy rodziny, gdy kraj ogarnie wojna?

 

„Dama i kochanka” to pełna pasji, pożądania i namiętności emocjonująca opowieść osadzona w realiach międzywojnia. Książka Moniki Ligi to nie tylko portret prostej dziewczyny przysposabianej do roli damy, żony i kochanki, ale również obraz młodego mężczyzny, który tkwi w niewoli własnych pragnień i popędów. Powieść porusza temat poświęcenia, niewierności oraz tego, jak wysoką cenę przychodzi nam czasem płacić za popełnione błędy, niewłaściwe wybory i utratę kontroli nad swoim życiem. To także historia bolesnych rozstań, nowych początków i poszukiwania szczęścia w niełatwych czasach. W książce Moniki Ligi nie zabraknie dynamicznej akcji, gorących uczuć i odważnych scen intymnych zbliżeń. Klimatu i napięcia dodaje przedwojenna sceneria, w której rozgrywają się wydarzenia.


Monika Liga –
polska autorka romansów erotycznych. Jej przygoda z pisaniem wzięła się z bezsenności. Karierę pisarską rozpoczęła od publikowania tekstów w sieci, obecnie w dorobku literackim ma kilkadziesiąt miłosnych historii, w których znaleźć można wątki obyczajowe, sensacyjne, a nawet odrobinę fantastyki. W swoich książkach i opowiadaniach nie stroni od odważnych i zmysłowych erotycznych obrazów oraz humoru. Więcej informacji o autorce i jej książkach można znaleźć na stronie: www.monikaliga.pl.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.