TELEDYSK: KOMBI przedstawia klip do utworu „Mam cię w snach”

Kolejna piosenka z płyty „Minerał życia” wydanej w końcu 2021 r. z okazji 45-lecia KOMBI.

 

„Mam cię w snach” to piosenka nastrojowa i wzruszająca. Odnosi się do tego, co przeminęło i z upływem czasu zaciera się w pamięci, ale powraca w snach. Wspomnienia domu rodzinnego, młodości, miłości i pięknych chwil z bliskimi, którzy dzisiaj są gdzieś daleko od nas lub których już nie ma… „Mam cię w snach” chwyta za serce. Warto poddać się temu wzruszeniu. Piękne okresy naszego życia, które przemijają, z upływem czasu tworzą przestrzeń dla nowych dobrych dni.

 

To cofanie się w snach do przeszłości symbolizuje w piosence cofający się instrumentalny fragment tuż przed drugą zwrotką. Z kolei symboliczne miejsce, do którego przenoszą bohatera piosenki sny, symbolizuje po drugim refrenie fragment muzyczny z bardzo osobistym motywem kompozytora.

 

Piosenka powstała nad Bałtykiem, gdzie od urodzenia żyję – mówi Sławomir Łosowski. – Na początku i na końcu piosenki nagrałem szum morza oraz króciutkie sola. Te dźwięki ilustrują pewną noc spędzoną przez mnie na plaży w Juracie, gdy przed samym świtem z głębokiego snu, w którym wiele śniłem, wyrwał mnie wzmożony szum morza, a zza morskiego horyzontu wyłaniała się ogromna ognista kula słońca. Warunki pogodowe były wtedy wyjątkowe, gwiaździste niebo, zero chmur i mgły. Widok był tak piękny, że zachwyt pozostał w moim sercu do dzisiaj i dałem temu wyraz w tej piosence.  

 

Wschód słońca ukryty w dźwiękach „Mam Cię w snach” można odczytać jako nadzieję, że to, co kochamy, nigdy nie przepada w niebycie.

 

Skład zespołu:

Sławomir Łosowski: lider, instrumenty klawiszowe

Zbigniew Fil: śpiew

Karol Kozłowski: bas

Tomasz Łosowski: perkusja

 

Nagranie instrumentów: SL Sound Studio

Nagranie wokalu: Plastic Studio – Agnieszka Burcan

Miks i mastering: Marcin Szwajcer

Producent: Sławomir Łosowski

 

Teledysk na YouTube: https://youtu.be/6iRksnyQ150

 

www.kombi.pl

 

FB:  https://www.facebook.com/KombiLosowski

IG:  https://www.instagram.com/kombilosowski/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.