Damon Albarn prezentuje „Royal Morning Blue” – singiel z nadchodzącej płyty

22 września ukazał się „Royal Morning Blue”. Najnowszy utwór z nowego solowego albumu Damona Albarna „The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows” został napisany i nagrany na Islandii.  Bezpośrednio zainspirowany widokiem z okna, w którym Albarn siedział przy pianinie, patrząc na morze, oddaje cud deszczu zamieniającego się na jego oczach w śnieg.

„Piosenka zaczyna się od słów „Rain turning into snow”, ponieważ oddaje idealnie  ten wyjątkowy moment, to uczucie. W całej mroczności, której doświadczyliśmy, to była taka piękna, pozytywna rzecz” – tak o utworze mówi Damon.

Z okazji premiery utworu, trzeci z serii specjalnych filmów zatytułowanych „Sublime Boulevards – Performance Films” jest dostępny na YouTube.

„The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows” to nowy album studyjny Damona Albarna, który ukaże się 12 listopada 2021 r. nakładem Transgressive Records. Pierwotnie miał być orkiestrowym utworem zainspirowanym krajobrazami Islandii, w 2020 r. Albarn powrócił do tworzenia muzyki w trakcie lockdownu i rozwinął dzieło do 11 utworów, które eksplorują tematy kruchości, utraty, wyłaniania się i odrodzenia. Rezultatem jest panoramiczna kolekcja piosenek, w których Albarn występuje jako narrator historii. Tytuł albumu został zaczerpnięty z wiersza Johna Clare’a „Miłość i pamięć”. 

 

W karierze Albarna, który nieustannie dokonuje muzycznych zmian i eksploracji, płyta odkrywa coraz to nowe obszary, w których ekspansywne orkiestrowe aranżacje łączą się z intymnymi melodiami, a wszystko to w oprawie jednych z najbardziej przejmujących wokalnych popisów Albarna. Podobnie jak piękno i chaos naturalnego świata, do którego została stworzona ścieżka dźwiękowa, „The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows” żywo dokumentuje emocjonalne wzloty i upadki ludzkiej kondycji, we wszystkich jej skrajnościach, służąc jako wzbogacający duszę dokument naszych czasów.

 

źródło: PIAS Recordings

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.