Dni Fantastyki już za tydzień!

Dni Fantastyki to najstarsze wydarzenie dla fanów fantastyki na Dolnym Śląsku. Tegoroczna edycja potrwa od 23 do 27 sierpnia.

Już od 2004 roku stolica Dolnego Śląska co roku zamienia się w królestwo fantastycznych atrakcji. Podczas wydarzenia, na terenie Ośrodka Postaw Twórczych Zamek (25-27 sierpnia), można nie tylko podziwiać niesamowite stroje cosplayerów, czyli fanów przebranych za postaci ze świata ulubionych seriali, filmów czy gier, ale także wziąć udział m.in. w wyjątkowych prelekcjach tematycznych, które poprowadzą specjalni goście. W tym roku będą to m.in. Bartek Czartoryski, krytyk filmowy i specjalista od kultury popularnej, który będzie obecny wraz z Łukaszem Śmiglem, Jakubem Ćwiekiem, oraz Adrianną Michno na panelu dyskusyjnym „Posthorror: kino grozy dla mądrali czy wyssana z palca ściema?”. Wśród prelekcji nie zabraknie tematyki słowiańskiej („Porównanie bestiariuszy słowiańskich i japońskich z najbardziej znanymi popkulturowymi potworami”), komiksu („Nie do końca „super”, czyli najdziwaczniejsi komiksowi superbohaterowie”), anime („Takie anime już nie powstanie”), świata Wiedźmina („Ile „Wiedźmina” w „Wiedźminie”?”) czy Tolkiena („Tolkien i Jego wpływ na literaturę fantasy jak podgatunek fantastyki”), a to zaledwie ułamek tematów wykładów z zakresu fantastyki.

Na uczestników czekają także niezapomniane warsztaty ze scenopisarstwa czy… zdobienia płytek ceramicznych o motywie tolkienowskim lub japońskim.

W ramach FANTASTYKA OPEN na terenie OPT Zamek będzie można przyglądać się np. walkom wiedźmińskim, Juggera oraz Wikingów.

Miłośnicy gier także znajdą coś dla siebie, podczas Dni Fantastyki nie zabraknie Sesji RPG, np. Warhammera.

Pełny program Dni Fantastyki na OPT Zamek dostępny TUTAJ.

Dla najmłodszych organizator przygotował pełną atrakcji Strefę Dziecięcą Miasta Wyobraźni w 22 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej (program TUTAJ).

Należy pamiętać, że Dni Fantastyki rozpoczynają się już w środę, w Mediatece przy Placu Teatralnym we Wrocławiu. W dniach 23-25 sierpnia odbędą się tam spotkania z wyjątkowymi gośćmi ze świata literatury, cosplayu oraz animacji (Pełny program dostępny  TUTAJ).

*Bilety na płatne atrakcje wewnątrz Zamku znajdziesz na Biletyna.pl

Polecamy!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.