Drag queen i burleska po polsku. Premiera „Nago.Głośno.Dumnie.” już 1 czerwca na HBO Max

Nowa, 5-odcinkowa produkcja MAX Original opowiada o grupie polskich drag queens i performerek burleski. “Nago. Głośno. Dumnie.” to pierwsza seria dokumentalna stworzona przez HBO Max, która zostanie pokazana przedpremierowo już pod koniec maja w trakcie 20. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Na platformie HBO Max będzie można go zobaczyć od 1 czerwca.

“Nago. Głośno. Dumnie.” to serial dokumentalny o grupie polskich drag queens i performerek burleski. Kim Lee, Betty Q, Twoja Stara, Pin up Candy, Red Juliette, Kali Katharsis, Gąsiu, Bunny de Lish i Hieemeras to wielcy indywidualiści. To co ich łączy to miłość do sceny i potrzeba opowiadania swojej historii ciałem. Postaci, które kreują są owocem długich poszukiwań siebie oraz dowodem na to, że nawet swój największy kompleks można przekuć w największy walor. Społeczność, którą tworzą pozwala im być tym kim chcą. Niestety ta wolność ma swoją cenę, zwłaszcza jeśli mieszkają w Polsce, która już trzeci rok z rzędu uznana jest za najbardziej homofobiczne państwo UE.

Głównym bohaterem jest Paweł, szeregowy pracownik banku po czterdziestce, który towarzyszy swojemu chłopakowi Gąsiowi w podróży na słynny festiwal burleski w Pradze. Występ gwiazdy wieczoru, ikonicznej Dirty Martini obudzi w nim dawno uśpione marzenie o wyjściu na scenę.

Nowy serial dokumentalny HBO Max Original został wyreżyserowany i napisany przez duet kreatywny Dellfinę Dellert oraz Agnieszkę Mazanek. Za zdjęcia odpowiadają Weronika Bilska, Zuzanna Kernbach oraz Michał Sosna.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.