Duet LENDA/KOZUB prezentuje nowy singiel – efekt współpracy z Marcinem Borsem

„Bałamutka” została wybrana jako pierwszy singel duetu, ukazując się po długiej przerwie w karierze muzycznej i prawie trzech latach od ślubu muzyków. W czasie miesiąca miodowego zaszyli się w domowych pieleszach i stworzyli materiał na dwie zbliżające się EP-ki. Duet rozpoczął poszukiwanie swojego języka muzycznego od przestrzennych form, loopów i delikatnej elektroniki.

Charaktery tej dwójki wiecznych dzieciaków lat 90. i zamiłowanie do dźwięków puszczanych za dziecka przez rodziców,  w studio nagraniowym wzięły jednak górę i dzięki falom, na których nadają razem z producentem, materiał ewoluował do dwóch synth popowych wydawnictw, które ukażą się jeszcze w 2021 r. W samej warstwie lirycznej „Bałamutka” nawiązuje do ciężkich początków wielu relacji, tworzonych przez młodych ludzi, którzy w myśl powiedzenia „niósł ślepy kulawego”, prowadzą się wzajemnie przez życie, ucząc go po drodze i bawiąc w dorosły dom. Singiel zapowiada debiutancką EP-kę „Zabawa w Dom”, która ukaże się 1 czerwca 2021 roku.

Za produkcję obu EP-ek odpowiada Marcin Bors (znany z produkcji płyt takich artystów, jak Hey, K. Nosowska, K. Zalewski, Mrozu, czy Lao Che). Za sesję promującą materiał odpowiada Wiktor Franko.

Posłuchaj w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/LENDAKOZUBbalamutka


LENDA/KOZUB to debiutujący synth popowy duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Dwójka młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się przygoda duetu.

Obserwuj LENDA/KOZUB: FacebookInstagramYouTubeSpotify

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny