Dziś premiera albumu ROMUALDA LIPKO z udziałem: Ireny Santor, Zdzisławy Sośnickiej, Izabeli Trojanowskiej, Felicjana Andrzejczaka, Kovalczyka, Paulli, Ewy Szlachcic i Grzegorza Wilka

DZIŚ PREMIERA NOWEGO ALBUMU ROMUALDA LIPKO Z UDZIAŁEM GWIAZD I ARTYSTÓW MŁODEGO POKOLENIA

Romualda Lipko – nowy album świąteczny z udziałem największych gwiazd i artystów młodego pokolenia

 romuald-lipko-pastoralki-mat-artconnection-music_

Romuald Lipko – kompozytor największych polskich przebojów, lider Budki Suflera – powraca z nowym, wyjątkowym albumem pt. „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą”. Jest to niezwykły album okolicznościowy z udziałem największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, znanych m.in. ze współpracy z Romualdem Lipko – Ireny Santor, Zdzisławy Sośnickiej oraz Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka, którzy również byli związani z legendarną Budką Suflera. Artystom towarzyszą, współcześni młodzi artyści zdobywający serca publiczności: Paulla, Ewa Szlachcic, Grzegorz Wilk i Kovalczyk. Na albumie usłyszymy również debiutantki: Martę Świątek – Staniendę, Aleksandrę Wapińską i Monikę Rapa, które zostały zauważone i zaproszone do współpracy przez Romualda Lipko.

„Od lat obiecywałem sobie, że napiszę kilka pastorałek, aby mieć swój własny udział w ozdabianiu muzyką i słowem tego niezwykłego czasu, jakim są Święta Bożego Narodzenia.” – mówi kompozytor.

Świąteczny album to kompilacja różnorodnych, współczesnych styli muzycznych, które łączą się z polską tradycją oraz zachęcają do wspólnego rodzinnego muzykowania. Wielopokoleniowy i ponadczasowy charakter piosenek oddaje znakomita muzyka autorstwa Romualda Lipko. Ich wyjątkowość podkreślają słowa takich autorów jak: Artur Andrus, Marek Dutkiewicz, Justyna Holm oraz Romuald Lipko. Wszystko to sprawia, iż album ten jest jednym z najpiękniejszych i najszczerszych prezentów dla każdego, kto kocha polską piosenkę i jej bogatą tradycję świąteczną.

„Nieśmiało marzę, aby nasze pastorałki zagościły w Państwa domach i pozostały na długo w sercach. Jest w nich duch polskiej tradycji. Mam nadzieję, że zachęcą one wielu z Państwa do ich śpiewania wspólnie z całą rodziną obok innych pięknych, polskich kolęd.” – tak o nowym wydawnictwie mówi sam autor Romuald Lipko i dodaje

„Korzystając z okazji chcę życzyć Państwu radości, wzruszeń, miłości i refleksji nie tylko podczas słuchania tego pięknego albumu”.

 

Album wydany nakładem wytwórni artCONNECTION music trafi do sklepów już 2 grudnia. Płyta jest zapowiedzią większej serii wydawniczej sygnowanej znakiem „Romuald Lipko – Moja kolekcja”, która będzie nie tylko podsumowaniem twórczości znanego kompozytora polskich przebojów, ale i zbiorem projektów premierowych.

patronaty-medialne

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.