Dziś premiera płyty „Ścigany” Macieja Lipiny

Płytę „Ściagny” promuje utwór pt. „Cały świat”, do którego powstał niezwykle wzruszający teledysk.  
Utwory zostały zarejestrowane w wojkowickim studio MAQ Records. Hasło „płyta solowa” Maciek potraktował dosłownie i sam postanowił zagrać na wszystkich instrumentach. – „Album wypełnią melodyjne piosenki, a także rozbudowane kompozycje. Nie chciałem zamykać się wyłącznie w rockowej, czy bluesowej stylistyce”– podkreśla wokalista.”

 

Maciej Lipina to wokalista, gitarzysta, autor piosenek, założyciel i lider śląskiej grupy Ścigani, za działalność w której został wyróżniony tytułem Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top). W 2009 r. zespół zdobył dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory „Niby razem” i „Uwierz mi chociaż raz”. W tym samym roku wygrał Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival. Razem z zespołem wydali 3 płyty.

Maciej Lipina jest też cenionym aktorem w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie jest odtwórcą głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu „Skazany na bluesa”.

Jego głos producenci i dziennikarze porównują z Johnem Mayerem czy Piotrem Cugowskim. 
Z dokonań poza macierzystą formacją odnajdziemy jego głos np. na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT pt. „Acoustic 8 filmów”. Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”.

 

Link do teledysku: https://bit.ly/2PUv3eS

Link do albumu: http://bit.ly/SciganyLimitedEdition

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny