Fabryka Pełna Wydarzeń na zakończenie wakacji

Fabryka. Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej zaprasza na zakończenie wakacji do Fabryki Pełnej Wydarzeń. Wstęp na imprezy jest wolny!

Fabryka Pełna Wydarzeń ruszyła 3 lipca. Przed nami weekend #9, 28-30 sierpnia.

W piątek, 28 sierpnia o godz. 20.00 na muzycznej scenie fabryki wystąpi Grabek – multiinstrumentalista, kompozytor, twórca muzyki elektronicznej. Jego debiutancki album „8”, który ukazał się w 2011 r. radiowa „Trójka” nazwała jednym z najciekawszych polskich debiutów ostatnich lat. 24 kwietnia 2020 r. ukazał się czwarty solowy album Grabka, zatytułowany „Imagine Landscapes”. Wydawnictwo koncentruje się na tematach wrażliwości emocjonalnej i mocy wyobraźni; to także skromna próba znalezienia przez artystę wytchnienia w naszym destrukcyjnym uzależnieniu od pędu życia.

W każdą sobotę sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy na bezpłatne spotkanie z muzyką na trawie dla dzieci pod hasłem: Fa la la la na trawce muzyka gra.

Zapraszamy do spędzenia miłych chwil z muzyką na żywo przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych. Tematem naszego spotkania 29 sierpnia będą przeboje przedszkolaka – „Mam chusteczkę”, „Uciekaj myszko”, „Stary niedźwiedź”.

Zajęcia potrwają około godziny, a z chętnymi spotykać się będzie Violin-Di czyli zespół muzycznych zapaleńców tworzących projekty artystyczne, koncerty dla dzieci i warsztaty instrumentalne.

Soboty to także czas na pokazy letniego kina plenerowego organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia. W sobotę, 29 sierpnia o godz. 21.00 będzie można obejrzeć film „Pavarotti” w reż. Rona Howarda. To dokument przedstawiający życie wybitnego śpiewaka operowego, który sławą przyćmił niejedną gwiazdę rocka.

W każdą niedzielę sierpnia o godz. 11.30 zapraszamy na bezpłatne zajęcia nordic walking. Naszą instruktorką jest Elżbieta Gębska. Certyfikowany instruktor oraz licencjonowany sędzia Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking. To będą zajęcie dla każdego, niezależnie od tego, czy ktoś już chodzi z kijkami czy dopiero chce spróbować. Z nami warto! Nasza instruktorka przybliży korzyści zdrowotne tej aktywności, pomoże dobrać odpowiedni sprzęt i zapozna z prawidłową techniką marszu. Każde zajęcia będą rozpoczynać się rozgrzewką, kończyć rozciąganiem. Będą również małe, dodatkowe atrakcje ruchowe w trakcie zajęć. Zabierzcie znajomych, własne kijki i dobry humor!!!

Ponadto, niedziele poświęcamy na rekreację i wieczór komedii improwizowanej.

Zawsze o godz. 10.00 prowadzimy zajęcia pod hasłem joga na trawie, a wieczorem o godz. 20.00 prezentujemy różne komediowe zjawiska parateatralne tj. teatr improwizowany, stand-up, kabaret i inne formy pokrewne. W niedzielę, 30 sierpnia o godz. 20.00 wystąpi Impro Silesia w improwizowanym spektaklu komediowym, a na scenie pojawią się: Olia Kalniei, Jarek Kudelko, Dawid Konefał, Krystian Wieczorek, Szymon Paszek, Marta Skóra – pianino.

Fabryka Pełna Wydarzeń, weekend #9:

– w piątek, 28 sierpnia:
o 20.00 na scenie Grabek

– w sobotę, 29 sierpnia:
o 10.00 muzyczne i nie tylko – atrakcje dla dzieci
o 21.00 w kinie plenerowym dokument „Pavarotti”

– w niedzielę, 30 sierpnia:
o 10.00 joga,
o 11.30 nordic walking,
o 20.00 Impro Silesia w wieczorze komedii.


Ważne informacje organizacyjne!

Bezpłatne wejściówki na każdy seans Letniego kina plenerowego będą dostępne online na bilety.palac.art.pl od środy poprzedzającej dany seans. W razie niepogody seans będzie przeniesiony do Kino KADR.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczestnicy wydarzeń są zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.


Zachęcamy do zobaczenia fotorelacji z koncertu zespołu Sonbird, który odbył się podczas weekendu #8:

https://wybieramkulture.com/sonbird-w-dabrowie-gorniczej-fotorelacja/
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.