BAASCH „MIASTO” – CZWARTA ODSŁONA „NOCY”

„Miasto” to czwarta odsłona historii opowiedzianej przez Baascha na nowej płycie „Noc”.

W „Brokacie” noc była początkiem dnia, w „Cieniach” sami ją na siebie ściągaliśmy, a w „Mieście” pod jej osłoną uciekamy.

Baasch o utworze: Wielu z nas miewa momenty, kiedy ma ochotę rzucić wszystko, spakować się i wyjechać. Moje „Miasto” jest o Warszawie, ale myślę, że to bardzo uniwersalny utwór. Ostatnio w Polsce coraz więcej spraw nas uwiera, na coraz mniej rzeczy mamy wpływ. Ten utwór jest bardziej aktualny teraz niż kilka miesięcy temu, kiedy go napisałem.

W nagraniu utworu wziął udział zespół Baascha – Robert Alabrudziński (perkusja), Aleksander Żurowski (syntezatory), Tomasz Mreńca (skrzypce). Za miks i mastering odpowiada Agim Dżejliji.

Teledysk do „Miasta” autorstwa Bartka Wieczorka – jednego z najważniejszy polskich fotografów – będzie miał premierę 28 sierpnia. Tego samego dnia krążek „Noc” trafi do rąk słuchaczy. To pierwszy koncept album w dorobku artysty, napisany i skomponowany pod osłoną nocy. Opowieść o samotności, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot i kolorów nocnego miasta…

Baasch dał się już poznać jako producent o własnym rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w samodzielnie skomponowanych i świetnie napisanych, mrocznych piosenkach. Jego muzyka to też chwytliwe, zapadające w pamięć refreny i hipnotyzujący wokal. Trzeci album Baascha usłyszymy już 28 sierpnia tego roku, a na żywo utwory zabrzmią w następujących miastach:

27 sierpnia – Warszawa – Live+Stream Festival
28 sierpnia – Kraków – Patio.
29 sierpnia – Rzeszów – Europejski Stadion Kultury

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.