Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej na każdy weekend wakacji, weekend #7

Fabryka. Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej zaprasza w każdy weekend wakacji na koncerty, spektakle, kabarety, pokazy filmowe i zajęcia rekreacyjne. Wstęp na imprezy jest wolny!

Fabryka Pełna Wydarzeń ruszyła 3 lipca. Przed nami weekend #7, 14-16 sierpnia.

W piątek, 14 sierpnia o godz. 20.00 na muzycznej scenie fabryki zobaczymy The Pau. To jednoosobowy projekt Pauliny, bezkompromisowej młodej kobiety, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty.

W ciągu ostatnich czterech lat zagrała kilkaset koncertów głównie na squatach i alternatywnych festiwalach w Polsce, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Słowenii, Chorwacji, Holandii, Izraelu oraz na Ukrainie, Litwie, Słowacji i we Włoszech.

W 2019 roku wydała płytę nakładem Mystic Production „Raj”, utwór promuje singiel o tym samym tytule.

W każdą sobotę sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy na bezpłatne spotkanie z muzyką na trawie dla dzieci pod hasłem: Fa la la la na trawce muzyka gra.

Zapraszamy do spędzenia miłych chwil z muzyką na żywo przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych. Temat naszego muzycznego spotkania 15 sierpnia to: Bajkowe dźwięki-melodie z filmów i bajek dla dzieci. Tym razem nie zabraknie też melodii z ulubionych seriali rodziców tj. „07 zgłoś się” czy „Czterdziestolatek”.

Zajęcia potrwają około godziny, a z chętnymi spotykać się będzie Violin-Di czyli zespół muzycznych zapaleńców tworzących projekty artystyczne, koncerty dla dzieci i warsztaty instrumentalne.

Soboty to także czas na pokazy letniego kina plenerowego organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia. W sobotę, 15 sierpnia o godz. 21.00 będzie można obejrzeć „Green Book” w reż. Petera Farrelly`ego”. To amerykański komediodramat z 2018 r., opowiadający opartą na faktach historię pianisty Dona Shirleya oraz jego kierowcy i ochroniarza – Tony’ego Vallelongi. Wyróżniony Oscarami dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego za rok 2018.

W każdą niedzielę sierpnia o godz.11.30 zapraszamy na bezpłatne zajęcia nordic walking. Naszą instruktorką jest Elżbieta Gębska. Certyfikowany instruktor oraz licencjonowany sędzia Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking. To będą zajęcie dla każdego, niezależnie od tego, czy ktoś już chodzi z kijkami czy dopiero chce spróbować. Z nami warto! Nasza instruktorka przybliży korzyści zdrowotne tej aktywności, pomoże dobrać odpowiedni sprzęt i zapozna z prawidłową techniką marszu. Każde zajęcia będą rozpoczynać się rozgrzewką, kończyć rozciąganiem. Będą również małe, dodatkowe atrakcje ruchowe w trakcie zajęć. Zabierzcie znajomych, własne kijki i dobry humor!

Ponadto, niedziele poświęcamy na rekreację i wieczór komedii improwizowanej.

Zawsze o godz. 10.00 prowadzimy zajęcia pod hasłem joga na trawie, a wieczorem o godz. 20.00 prezentujemy różne komediowe zjawiska parateatralne tj. teatr improwizowany, stand-up, kabaret i inne formy pokrewne. Kuratorem sceny jest Śląskie Centrum Improwizacji Impro Silesia. W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 20.00 wystąpi iluzjonista Dawid Wilczyński.

Fabryka Pełna Wydarzeń, weekend #7:

– w piątek, 14 sierpnia:
od 15.00 Strefa Smaku,
o 20.00 na scenie The Pau;

– w sobotę, 15 sierpnia:
od 10.00 Strefa Smaku,
o 10.00 muzyka i zabawy dla dzieci
o 21.00 w kinie plenerowym do zobaczenia „Green Book” w reż. Petera Farrelly`ego”;

– w niedzielę, 16 sierpnia:
od 10.00 Strefa Smaku,
o 10.00 zajęcia rekreacyjne z Chatą Jogi,
o 11.30 nordic walking dla każdego,
o 20.00 wieczór komedii improwizowanej: Dawid Wilczyński – iluzjonista.

Przypominamy!

Przez cały lipiec i sierpień, od piątku do niedzieli w Fabryce Pełnej Życia czeka na chętnych mnóstwo atrakcji kulturalnych, kulinarnych i muzycznych. Na letniej scenie Fabryki pojawią się młode zespoły, grupy teatralne, stand-uperzy czy performerzy.

Ponadto:
– od poniedziałku do czwartku od 15.00 otwieramy Strefę Smaku,
– we wtorki od godz. 19.00 do godz. 20.00 polecamy sztuki teatralne Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej,
– w środy od godz.17.00 do godz. 19.00 – Zieloną pracownię artystyczną z Dopamina Lab,
– w czwartki od godz. 11.00 do godz. 20.00 – Klub Gier Historycznych z Muzeum „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.


Ważne informacje organizacyjne!

Bezpłatne wejściówki na każdy seans Letniego kina plenerowego będą dostępne online na bilety.palac.art.pl od środy poprzedzającej dany seans. W razie niepogody seans będzie przeniesiony do Kino KADR.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczestnicy wydarzeń są zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Leave A Reply

Your email address will not be published.