[fotorelacja] Dni Świdnicy 2018

W miniony weekend Świdnica obchodziła swoje święto Pierwszego dnia centrum miasta od rana stało otworem dla lokalnych artystów. Wystąpiła także szkoła muzyczna I i II stopnia, uczniowie zagrali koncert pt „Cztery pory roku” Gwiazda piątkowego wieczoru był legendarny zespół „Skaldowie. Zespół przyjechał w rodzinnym składzie. Na scenie wystąpili liderzy i założyciele zespołu  Andrzej i Jacek Zielińscy oraz jego  dzieci  .Warto wspomnieć że na perkusji zagrał  najstarszy wnuk Jacka .  Zgromadzona na rynku publiczność usłyszała takie hity jak Prześliczna wiolonczelistka ,Wszystko mi  mówi, że mnie ktoś  pokochał, Medytacje wiejskiego listonosza” i wiele innych piosenek, które są znane od lat .Nie zabrakło wspólnego śpiewania i po koncercie zespół  chętnie rozdawał  autografy robili także sobie pamiątkowe zdjęcia z fanami.

Drugiego dnia cała uroczystość odbywała się w Ośrodku Sportu i Rekreacji. gdzie zaprezentował się na początku zespół Papa D na czele z charyzmatycznym wokalistą Pawłem Stasiakiem.. Zespół zaprezentował swoje największe  przeboje takie jak Naj Story. O-la la, Monaliza i wiele innych.Po koncercie Papa D na scenie zaprezentowała się charyzmatyczna wokalistka Ania Rusowicz zaśpiewała  ona swoje utwory i poświeciła  część koncertu  by wspomnieć największe przeboje swojej mamy Ady Rusowicz. Główną gwiazdą drugiego dnia  był jedyny niepowtarzalny  łamacz kobiecych serc Andrzej Piaseczny . Andrzej zgromadzonej  publiczności zaprezentował swoje największe  przeboje  ale też kilka najnowszych utworów  z nowo wydanej płyty pt ,,O mnie o tobie o nas’’ , przy których publiczność  bawiła się wyśmienicie.

Ostatnim dniem święta miasta zawładnęła muzyka Disco Polo podczas tego dnia odbywały się też konkursy w których można było wygrać fajne gadżety z Radia Sudety24. Pierwszą gwiazdą, która zaprezentowała się  na scenie była Formacja  Mejk  wylansowali oni takie przeboje jak  Dzisiaj cię ukradnę , Tańczę z nim do rana i Bo to miłość.  Jako druga gwiazda wystąpił Zespół Baflo ,którzy zaśpiewali swoje przeboje takie jak Ona jest taka piękna, Ona bije go, Idealna. Zespół  rozgrzał licznie  zgromadzoną .Po ich koncercie przyszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru a gwiazdą był rozpoznawalny  zespół  Łobuzy którzy zagrali koncert na zakończenie trzydniowego święta miasta Zespół zagrał dla publiczności swoje   największe przeboje – Ona Czuje we mnie piniądz , Dla ciebie kupie se spodnie , Oczy jak pińc złoty.

Adam Gabriel Andrusiuk

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.