Glaca, Peja i Jan Borysewicz razem…Artyści zapowiadają premierę video klipu w piątek 22 maja 2020

Glaca, Peja i Jan Borysewicz połączyli siły aby stworzyć utwór w hołdzie lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i wszystkim pracownikom medycznym, oraz osobom zaangażowanym w walkę z pandemią wirusa Covid – 19. Artyści zapowiadają premierę video klipu w piątek 22 maja 2020.

    utwór zat.”Oddać siebie” to hymn dla wszystkich walczących na pierwszej lini zmagań z pandemią. Tekstem, muzyką i teledyskiem artyści chcą przekazać najważniejszy komunikat, że to właśnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy i wszyscy pracownicy ochrony zdrowia są prawdziwymi bohaterami nowej rzeczywistości w której  nagle znalazł się cały świat. W tych dniach pełnych chaosu, cierpienia i niepewności, to im należy się szczególny szacunek i podziękowanie.

Współpraca artystyczna Glacy i Peji to dla wielu fanów najlepsze połączenie rock’a i hip-hop’u w całej historii polskiej muzyki. Ten muzyczny duet uzupełnia się doskonale w kwestii przekazu i energii. Wszyscy polscy fani znają utwory „Jeden Taki Dzień”, „Pozwól Żyć” czy „Sam Przeciwko Wszystkim”.   

Ich ostanie spotkanie artystyczne w 2018 roku, zaowocowało utworem  „Życie i Samotność” z albumu solowego Glacy zat.”ZANG”, który został wyświetlony na serwisie YouTube ponad 21 milionów razy!

Kiedy napisałem szkic utworu „Oddać Siebie” wiedziałem, że tylko Peja jest w stanie unieść ciężar tematu który zdecydowałem się w nim poruszyć”, tłumaczy Glaca.

„Moja mama jest lekarzem więc środowisko lekarskie jest mi bardzo bliskie od zawsze. Ich sumienna, odważna i inspirująca postawa jest naprawdę godna wielkiego szacunku.

“Oddać Siebie” to też głos innych ludzi którzy w tych ciężkich chwilach byli gotowi narażając swoje życie i zdrowie pomagać słabszym, starszym, schorowanym czy samotnym. To utwór w hołdzie dla normalnych ludzi którzy w obliczu kryzysu stają się prawdziwymi bohaterami, narażając swoje życie i zdrowie. Oni muszą wiedzieć że nie zostali z tym sami, że wszyscy jesteśmy ludźmi, i że jest w nas empatia, będąca jedną z

naszych wyjątkowych, a dzisiaj niezbędnych cech o której wielu z nas wcześniej zapomniało.”


W najnowszym utworze „Oddać Siebie” Glacę i Peję wspiera muzycznie Jan Borysewicz – legenda polskiej gitary, i wokalistka z Republiki Południowej Afryki Inge Beckmann. Glaca o tej współpracy mówi „To że obok mnie i Peji w utworze pojawia się Jan Borysewicz na którego koncerty chodziłem jako szczeniak jest absolutnie kosmiczne. Jego solo w tym numerze to dla mnie Top 5 najlepszych solówek rockowych jakie znam. Uczucie, opowieść i żywa energia! Jestem szczęśliwy że tak spontanicznie udało nam się połączyć siły z ikoną polskiej muzyki rockowej i że mogłem usłyszeć jego totalny gitarowy potencjał właśnie w tym utworze.”

Premiera utworu będzie miała miejsce za tydzień w dniu 22 maja 2020 na kanale YouTube „Glaca Official”. Obraz realizuje Mikołaj Górecki twórca znany min. z “Jeden Taki Dzień”, “Dzisiaj Mnie Kochasz Jutro Nienawidzisz” i “Życie i Samotność”. W teledysku obok pracowników służb medycznych i zapowiedzianych artystów wzięli udział fani i przyjaciele Peji i Glacy.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny