Gregorian prezentuje “Pure Chants”.

17 grudnia ukazał się nowy album jednego z najbardziej znanych chórów świata, Gregorian.

Na płycie „Pure Chants” znajdują  się nowe interpretacje klasycznych pieśni i znanych przebojów. Utwory takie jak „Pie Jesu”, „Ameno”, „Ode To Joy” lśnią nowym, czystym blaskiem.  Greorian dzielą się ulubionym przez publiczność „Sound Of Silence” w nowej wersji. Zgodnie z mottem „siła tkwi w spokoju” połowę utworów na „Pure Chants” Gregorian nagrali bez użycia instrumentów, całkowicie polegając na pięknie ludzkiego głosu. Najnowszy album najbardziej rozpoznawalnego i popularnego chóru na świecie ma wszystko to, co jest potrzebne w świątecznym czasie.

Album „Pure Chants” ukazał  się na CD oraz Blu-rayu z dźwiękiem w systemie Dolby Atmos. Nadal można  zamówić  limitowany box z ekskluzywnymi gadżetami: koszulką, kalendarzem, plakatem i zeszytem zawierającym teksty utworów.

Gregorian to projekt, który istnieje tak długo, że stał się odrębnym gatunkiem muzycznym. Jego początki sięgają roku 1999, kiedy ukazał się album „Masters Of Chant”. Chór powstał z inicjatywy Franka Petersona, który jako producent pracował z takimi artystami jak Sarah Brightman, Enigma, Justin Timberlake, Andrea Bocelli, Paul Stanley (Kiss), Backstreet Boys, Alannah Myles, José Carreras, Tom Jones, Placido Domingo, Errol Brown, Ofra Haza, Josh Groban, Marky Mark i Sandra.

Dalsza część historii Gregorian to 18 albumów, 10 milionów sprzedanych egzemplarzy, złote i platynowe płyty w 24 krajach i ponad 1000 koncertów, które zobaczyło 2,6 miliona osób.

W styczniu 2022 roku Gregorian wyruszą na europejską trasę koncertową w ramach której zagrają 25 koncertów i odwiedzą cztery miasta w Polsce:

27.01.2022 – Kraków

28.01.2022 – Zabrze

29.01.2022 – Warszawa

30.01.2022 – Gdańsk

 

Lista utworów albumu „Pure Chants”:

 1. My Little Welsh Home
 2. Kyrie Victoria
 3. Waiting for Life
 4. Pie Jesu (ft. Narcis)
 5. Miserere Mei, Deus
 6. Ode To Joy
 7. In Trutina
 8. Ameno
 9. She Moved Through The Fair
 10. Kyrie XI, A
 11. Bailero ft. Narcis
 12. Adoramus Te Christe
 13. Gamenni Kardia (There Are Stars)
 14. Beata Viscera
 15. The Sound Of Silence (Pure Version)
 16. Non Nobis Domine
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.