Gregory Porter powraca!

Sensacyjny zdobywca nagrody Grammy powraca z nowym singlem „Revival” oraz ogłasza szósty album studyjny „All Rise”.

Gregory Porter – zdobywca nagrody Grammy i niewątpliwie jeden z najlepszych głosów naszego pokolenia powraca z optymistycznym singlem „Revival”, wydanym nakładem Decca Records / Blue Note. Zapowiada także premierę swojego szóstego albumu studyjnego „All Rise”, która zaplanowana jest na 17 kwietnia.

W tym głosie można wziąć kąpiel

-Daily Telegraph

Po sukcesie albumu „Nat King Cole & Me” z 2017, Porter ponownie przedstawia swoje oryginalne kompozycje ze szczerymi i emocjonalnymi tekstami. Album jest muzyczna fuzją jazzu, soulu, bluesa i gospel.

Pierwszy singiel, zatytułowany „Revival” to optymistyczny utwór, pełen radości i gospelowego natchnienia. Wyprodukowany przez Troy’a Millera, nowy album Portera „All Rise” to dowód ewolucji twórczości artysty w coś jeszcze bardziej wyrazistego, emocjonalnego, intymnego i uniwersalnego.

– Tak, można rzec, że miałem rozmach – mówi Gregory o singlu, na którym słychać jego zaufany zespół, sekcję dętą oraz 10-osobowy chór. – Gdy wchodzimy w to życie, mamy w sobie strach i zwątpienie. W momencie, w którym łapiemy się czegoś realnego, prawdy… wtedy strach znika. O tym dla mnie jest ten utwór – wyjaśnia artysta.

Od czasu swojego pierwszego dla Blue Note albumu z 2013 roku „Liquid Spirit”,  który zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Jazz Vocal Album, Gregory nie zawiódł swojej rzeszy fanów. Współpracował z Disclosure na „Holding On”, wydał taneczny singiel „Liquid Spirit – Claptone Remix”, który stał się jednym z najpopularniejszych utworów na Ibizie oraz zdobył kolejną nagrodę Grammy za „Take Me to the Alley” (2016). Artysta jest wciąż onieśmielony skalą swojego sukcesu, ale ma na to teorię: – Jako dziecko uspokajałem się dźwiękiem mojego głosu i myślę, że inni czują podobnie. Te piosenki mnie uzdrawiają.

Gregory Porter przywrócił jazz szerokiej publiczności, osiągając szczyty list przebojów, wystąpił na legendarnej Pyramid Stage, zaśpiewał dla Królowej, pojawił się w najbardziej popularnych programach TV, był prezenterem serialu dokumentalnego „Gregory Porter’s Popular Voices” na BBC Four. W 2019 roku Porter uruchomił swój podcast „The Hang”, na którym pojawili się tak wybitni goście jak Annie Lennox i Jeff Goldblum. Jest również pierwszym celebrytą, który zaśpiewał kołysankę w programie „CBeebies Bedtime Stories”.

Czy Wielka Brytania byłaby w stanie pokochać Gregory’ego Portera jeszcze bardziej?

-Evening Standard

W tym roku, oprócz wydania nowego albumu, Gregory obejmie stanowisko kuratora Cheltenham Jazz Festival, na którym wystąpi 5 maja, po czym wyruszy w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii (9-26 maja), która obejmie kilka koncertów stadionowych oraz 4 występy w Royal Albert Hall w Londynie.

Jak zawsze, Gregory Porter przebija się przez hałas gatunków i bałagan życia swoim bogatym, emocjonalnym głosem i żywiołową osobowością.

POSŁUCHAJ: Gregory Porter – Revival

Leave A Reply

Your email address will not be published.