Jedni się żegnają, inni debiutują. Premiera płyty “@strach” Pawła Izdebskiego zapowiada straszny rok 2020

A to dlatego, że tuż po premierze muzyk, wraz ze swoim zespołem, ruszają w trasę koncertową, na której pod chorągwią „@strachu” odwiedzą ponad 10 miast Polski. Koncerty Pawła Izdebskiego to powiew świeżości i jakości na polskiej scenie alternatywnej.

Nadchodzący krążek przełamuje dotychczasową karierę muzyka, wracając do jego mocniejszych korzeni muzycznych, oddalając się od wydanej w 2017r. popowej EPki „Książę Naiwności”, a zbliżając do bardziej alternatywnych brzmień.

Folkowo-rockowe, żywe brzmienia oparte na gitarach i instrumentach smyczkowych, oplecione charakterystycznym wokalem Izdebskiego, który wciąga na zabój. Na płycie nie znajdziemy syntetycznych dźwięków, czy grama nieautentyczności – zarówno w muzyce, jak i przekazie lirycznym.

Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie Cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie, odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak Ty. – Paweł Izdebski o płycie „@strach”.

Płytę zapowiedziały już trzy single opatrzone animowanymi teledyskami, w dniu premiery ruchomym obrazkiem został obdarzony utwór „3” – przewrotnie trzeci utwór na płycie „@strach”; to piosenka o polu bitwy jakim jest codzienność – rodzina, miłość, marzenia, relacje, wiara, porażki i sukcesy – a przede wszystkim fakt jakim obciążeniem jest próba pogodzenia tego wszystkiego. To wreszcie trzy myśli, z którymi autor walczy, a które bezustannie wracają. Może tak musi być. A może to po prostu strach.

Jedna z mocniejszych propozycji na płycie, przepełniona przesterami, cięższymi riffami i ciekawym, współczesnym stylem wokalnym.

Płytę „@strach” można usłyszeć na serwisach streamingowych oraz zakupić na koncertach i w dobrych sklepach muzycznych od 17 stycznia 2020.


Koncert premierowy w warszawskiej Progresji jest częścią trasy koncertowej “Niewiarygodny Tour”, promującej nadchodzące wydawnictwo. Mimo tego, wypełniony będzie masą muzycznych niespodzianek, które Paweł razem z zespołem szykuje specjalnie na tę wyjątkową okazję. Niewykluczone, że pojawią się muzyczni goście z najwyższej półki polskiej sceny alternatywnej.


Paweł Izdebski, do dziś znany szerzej jako wokalista Studio Accantus czy gitarzysta Ralpha Kaminskiego, piosenkopisarz i youtuber.

Dzisiaj oferuje autorski materiał i nowy projekt z własnym zespołem muzycznym. Tworzy własny samozwańczy gatunek muzyczny – Bluepop, który jest połączeniem muzyki alternatywnej, akustycznej i bluesowej opartej na popowych brzmieniach gitary. Podstawą muzyki Pawła są jednak głębokie, emocjonalne teksty, których sam jest autorem oraz jego porywający wokal.  

Izdebski ma za sobą występ na takich festiwalach jak Rawa Blues Festival czy Międzynarodowy Festival FAMA. W 2017 wydał swoją EPkę pt. „Książę Naiwności”, dzięki środkom zebranym w kampanii crowdfundingowej. Od czerwca 2018 r. aktor w spektaklu „Once” wystawianym przez Teatr Muzyczny Roma.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.