Harvey Keitel u boku polskich gwiazd w ekranizacji „Tatuażysty z Auschwitz”

Gwiazda filmu „Pulp Fiction”, „Zły Porucznik” czy „Taksówkarza” zagra w nowej produkcji Viaplay „Tatuażysta z Auschwitz”. Sześcioodcinkowy serial będzie ekranizacją bestsellera o tym samym tytule autorstwa Heather Morris. 

Harvey Keitel dołączył do obsady „Tatuażysty z Auschwitz”

Szykuje się wielki międzynarodowy hit i to z polską obsadą! Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o zielonych świetle dla produkcji z Anną Próchniak w roli Gity Furman oraz Melanie Lynskey, wcielającą się w autorkę książki, a już dziś poznajemy kolejne wielkie nazwiska „Tatuażysty z Auschwitz”!

Pierwszym z nich jest Harvey Keitel. Amerykański aktor wcieli się w tytułowego bohatera Lale Sokolova, który w 1942 roku trafił do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, gdzie została przydzielona mu funkcja tatuażysty więźniów. Keitel zagra dojrzałego mężczyznę, który wraca wspomnieniami do obozu by opowiedzieć pisarce (Melanie Lynskey) o spotkaniu z ukochaną Gitą Furman.

Przypomnijmy, że młodzieńczą wersję Lale zagra Jonah Hauer-King (‘Mała Syrenka’, ‘Świat w ogniu: Początki’).

Dodatkowo, do obsady dołączył polski aktor Marcel Sabat znany z m.in. „Kamienie na szaniec” i „Kamerdynera”. Dodajmy, że aktor ma już za sobą międzynarodowe produkcje, wcześniej wystąpił w „Tenet” Christophera Nolana czy „Dzieci z Windermere” Michaela Samuelsa.

Premiera „Tatuażysty z Auschwitz” przewidywana jest na 2024 rok tylko na Viaplay.

więcej o produkcji: https://wybieramkulture.pl/powstanie-ekranizacja-ksiazki-tatuazysta-z-auschwitz-z-melanie-lynskey-w-roli-autorki-bestsellera/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.