Kaiser Chiefs – nowy singiel „Jealousy”

Z prawie dwudziestoletnim stażem na rynku i z obszernym katalogiem stadionowych hitów na koncie, Kaiser Chiefs kontynuują swój triumfalny powrót, prezentując nowy singiel „Jealousy”. Utwór jest kolejną porywającą zapowiedzią nowego albumu – posłuchaj tutaj.
Uciekając od utartych schematów, zespół podjął współpracę z wziętymi producentami.

Amirem Amorem (odpowiedzialnym za hity m.in. Eda Sheerana, Charli XCX czy Rudimentalu) i Lewisem Thompsonem (David Guetta, Becky Hill). To oni wyprodukowali kawałek “Jealousy”, który został napisany przez członków zespołu wraz z Lewisem Thompsonem, Henrym Tuckerem (Anne Marie, Aitch) i RISC (Cat Burns, Mimi Webb). Ten śmiały utwór o wybuchowym refrenie jest deklaracją intencji zespołu, który za każdym razem dostarcza świetne piosenki.

Nowy utwór pojawia się tuż po sukcesie poprzedniego singla „How 2 Dance”, jak również po dużej trasie koncertowej po brytyjskich arenach, która odbyła się w zeszłym roku.

Jak mówi wokalista Ricky Wilson: „Spędziliśmy ostatnie 20 lat na tworzeniu piosenek, niektóre z nich były hitami, niektóre były przeciwieństwem hitów. Zawsze jednak kochaliśmy je tak samo. Miłym zaskoczeniem było, gdy “How 2 Dance” wydawało się być dosłownie wszędzie. Nawet w programie Love Island, co postrzegam jako osobisty triumf. Kiedy jest się muzykiem, gdy znikną wszystkie zmartwienia i strach przed porażką, pozostaje nam tylko wolność i zabawa. To właśnie powód, dla którego zaczęliśmy, dlatego muszę was ostrzec: gdy raz usłyszycie ‘Jealousy’, nie będziecie mogli wyrzucić tej piosenki z głowy!”.

W ostatnim roku zespół zaliczył wiele godnych uwagi występów na żywo, w tym między innymi ceremonię otwarcia Invictus Games, trasę pod hasłem Big Thank You Tour dla zawodów pożytku publicznego, czy telewizyjny występ z okazji obchodów urodzin brytyjskiej królowej.

 

Posłuchaj “Jealousy”: https://slinky.to/KCJealousy

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.