13 Drzew debiutuje „Dendrologią”

Folk-rockowy zespół z Wrocławia 13 Drzew zadebiutował płytą „Dendrologia”.

13 Drzew to zupełnie nowy projekt muzyków znanych z folkowego zespołu Madamme oraz podcastu Cierpienia Młodego Muzyka — Miłosza Całujka i Jędrzeja Wołka. Skład grupy tworzą również wokalista i aktor Rafał Wawrzeń oraz perkusista Teodor Lulis. Fani wspomnianego Madamme bez problemu odnajdą w brzmieniu 13 Drzew folkowe elementy, takie jak brzmienie ukulele czy pianina, jednak DNA zespołu opiera się znacznie mocniej na gitarach, basie i perkusji.

okładka płyty 13 Drzew „Dendrologia”

 

Więcej o płycie:

W sześciu piosenkach zawartych na minialbumie znajdziemy rodzące się zauroczenie, związek dusz i trwanie przy swoim boku, próby radzenia sobie ze stratą, a nawet zasmakowanie wolności. Nieprzypadkowo, bowiem muzyka folkowa, na której 13 Drzew opierają swoją twórczość, skupia się właśnie na relacjach i byciu razem, nawet jeśli nie oznacza to tylko łatwych chwil pełnych słońca. Zespół swoją twórczością przypomina nam, że nawet w dzisiejszym świecie, gdzie technologia przejmuje kolejne elementy naszej codzienności, drugi człowiek i relacja z nim może być czymś niezwykle ważnym.

„Dendrologię” promuje singiel „Spokój drzew”

Ich kolejne single można było usłyszeć w Radiu Nowy Świat, Radiu Lublin, Radiu Opole, Radiu Kraków czy Radiu Afera.

Zespół debiutuje w ramach wytwórni 33 Records, która reprezentuje m.in. Black Radio, IKSY, mona polaski, Ramisz czy AudioFeels.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.