Iggy Pop w nowej wersji „I WANNA BE YOUR SLAVE”

Måneskin, czyli najczęściej odtwarzani artyści w Spotify w Polsce, osiągnęli ponad 2,5 miliardów odtworzeń w platformach streamingowych na całym świecie, prezentują ekscytującą nową wersję „I WANNA BE YOUR SLAVE” z legendą rocka – Iggy Popem!

Victoria, Damiano, Thomas i Ethan nawiązali współpracę z jednym z najbardziej kultowych nazwisk w historii muzyki. Iggy Pop wraz ze swoim zespołem The Stooges zasłużył sobie na miejsce w Rock & Roll Hall Of Fame, otrzymał również nagrodę Grammy za całokształt twórczości. Muzyk połączył siły z niektórymi z największych artystów wszech czasów w ciągu ostatnich lat, takimi jak David Bowie, Green Day, Alice Cooper, New Order, Ryuichi Sakamoto i Queens of the Stone Age.

Jak mówi legenda rocka, „Måneskin dali mu swoją muzyką wielkiego kopa”. Zespół natomiast komentuje współpracę: „To wielki zaszczyt, że pokochał naszą muzykę i chciał z nami pracować. Wzruszającym było widzieć go śpiewającego «I Wanna Be Your Slave». To niesamowite doświadczenie zobaczyć wielkiego artystę, który jest tak otwarty i przyjazny. Wszyscy dorastaliśmy słuchając jego muzyki, praktycznie zainspirował nas do założenia zespołu. Wciąż jest dla nas niewiarygodnym, że mieliśmy okazję go poznać i wspólnie stworzyć muzykę”.

Oryginalny utwór „I WANNA BE YOUR SLAVE” jest częścią albumu „Teatro d’ira: Vol. I”. Oficjalny teledysk, którego światowa premiera odbyła się na YouTubie 15 lipca zebrał 22 miliony wyświetleń zaledwie w ciągu tygodnia.

Måneskin to pierwszy włoski zespół w historii muzyki, który podbił brytyjskie listy przebojów z dwoma singlami w tym samym czasie. Zespół właśnie ogłosił, że ich pierwsza trasa po kluczowych arenach we Włoszech została w pełni wyprzedana. Latem 2021 i 2022 roku Måneskin wyruszy w trasę koncertową po największych festiwalach muzycznych w Europie. Zespół pojawi się na Open’er Park 2021 już w czwartek 19 sierpnia. Bilety na wydarzenie zostały wyprzedane w kilka minut po ogłoszeniu.

Swoim surowym i energetycznym dźwiękiem Måneskin wprowadza rock’n’roll z powrotem na pierwsze miejsce światowych list przebojów, doskonale mieszając go ze współczesnymi gustami. Victoria (basistka), Damiano (wokalista), Thomas (gitarzysta) i Ethan (perkusista) zaczynali jako muzycy grający na ulicach Rzymu w 2015 roku, a zaledwie kilka lat później podbili świat, stając się jednym najpopularniejszych zespołów rockowych nowej generacji.

Po wielkim sukcesie, jaki odniósł album „Il ballo della vita”, zespół wyruszył w długą trasę po Europie i występował w najlepszych klubach muzycznych i festiwalach we Włoszech, a następnie 30 października 2020 ukazał się ich nowy singiel „VENT’ANNI”.  Måneskin wygrał 71. Festiwal Muzyczny w Sanremo swoją piosenką „ZITTI E BUONI”, po czym podbił Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie, na którym to muzycy rozkochali międzynarodową publiczność oraz zajęli pierwsze miejsce. W ciągu kilku tygodni zdobyli kilka złotych i platynowych płyt w ponad 15 krajach.

Ich drugi album „Teatro d’ira: Vol. I” promować będzie wyprzedana trasa po włoskich arenach, która rozpocznie się w grudniu 2021 roku, a także trasa po największych europejskich festiwalach muzycznych zaplanowana na lato 2021 i 2022 roku. W zeszłym miesiącu odbyła się premiera teledysku do utworu „I WANNA BE YOUR SLAVE” – klip który zdobył 6,7 miliona odtworzeń w ciągu pierwszych 24 godzin i stał się natychmiastowym hitem w 67 krajach.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.