Inside – nowy singiel Misscore

Inside” to nowy singiel zespołu Misscore. Powstał do niego również videoclip. Po bardzo dobrze przyjętym i mocno energicznym „Things Behind”, który miał premierę w marcu, tym razem zespół przedstawia bardziej nastrojowy utwór. Jednak ciągle jest to unikatowy styl Misscore.

Natalia Rygiel, wokalistka i autorka tekstów w zespole, już przyzwyczaiła do głębokich i metaforycznych opowieści. Tak wyjaśnia znaczenie aktualnego singla:

„Inside” opowiada o poszukiwaniu pozytywów w samym sobie. Jesteśmy inni od siebie, wyjątkowi. Powinniśmy znaleźć to, w czym jesteśmy dobrzy i przestać porównywać się do innych. Znaleźć swoją ścieżkę w życiu i podążać nią, mimo, nawet jeśli inni próbują wytyczać nam inną drogę. Nie jesteśmy postaciami z bajek, którym ktoś napisał scenariusz. My piszemy własny scenariusz. Wspomniana wcześniej zmiana nastroju to również zabieg jak najbardziej przemyślany. W tej kwestii również odpowiada Natalia: To co słychać w „Inside” to swego rodzaju poszukiwanie stylu muzycznego. Z tego co pamiętam był to czwarty utwór, który napisaliśmy. Moim pomysłem od samego początku było zrobienie utworu z intro granym tylko na pianinie i chwytliwym refrenem. Od początku też wiedzieliśmy, że będziemy łączyć muzykę rockową z elektroniką. To jest właśnie to połączenie.
DO utworu powstał minimalistyczny, ale wyrazisty teledysk. Skąd taki pomysł? To propozycja chłopaków z zespołu. Prawdopodobnie został on zaczerpnięty z moich tendencji do pisania tekstów na kartkach. Mam cały stos takich notatników. Piszę teksty na paragonach, kopertach, a później często je gubię, więc zaczynam notować od nowa. Później ich szukam, zapisuje całość na kolejnej kartce, a tych świstków z sentymentu nie wyrzucam – wyjaśnia Rygiel.

Misscore w tym roku zaznaczy też swoją obecność także na żywo. Zespół zakwalifikował się do przeglądu CieszFanów Festiwal, w planach mają też inne festiwale. Jednocześnie trwają też pracę nad kolejnym singlem i klipem. Jak widzicie, dzieje się, dlatego w imieniu zespołu mocno zachęcamy do śledzenia ich profili w social media.

FACEBOOK
INSTAGRAM
YOUTUBE

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.