Świeżość w elektronice-Poznajcie Mayę Krav

Maya Krav, zwyciężczyni IX edycji Stage4YOU jest kompozytorką i producentką muzyki elektronicznej, choć nie zamyka się na inne gatunki. Zadebiutowała w zeszłym roku wydając energetyczny singiel „Deep&High„, a 9 kwietnia wydała kolejny utwór pod tytułem „TIME’S UP„.

Brokatowa solistka pochodzi ze Śląska, nie boi się eksperymentować z brzmieniami i jest otwarta na featuringi. Zasłynęła również z remiksu „Miło Było Pana Poznać” Mery Spolsky, zaaprobowanego przez autorkę oryginału.

 Moją największą inspiracją od 10 lat jest zespół Muse, znany z eksperymentowania oraz gitarzysty-pianisty Matta Bellamy’ego, który bardzo wpłynął na mój rozwój w kierunku tych dwóch instrumentów, a także pokazał mi syntezatory. Nie szukam inspiracji tylko w elektronice, obserwuję także twórczość Hansa Zimmera – genialnego kompozytora filmowego. Uwiódł mnie swoimi soundtrackami do ekranizacji Dana Browna, co chyba nikogo nie dziwi, haha. 🙂

Jak to się zaczęło?

Sama elektronika weszła mi pod koniec gimnazjum, za sprawą Muse, a w liceum dzięki polskim artystom takim jak The Dumplings czy Brodce. Natomiast produkcja muzyki zaczęła się od tego, że chciałam zawsze robić covery na YouTube, ale nie chciałam, żeby one były samym odgrywaniem na gitarze melodii do oryginału, tylko, aby były pełną aranżacją. Jakoś się zadziało, że w trakcie grania przychodziło mi do głowy dużo własnych pomysłów i szybko przerzuciłam się na własne kompozycje.

Na uwagę definitywnie zasługuje remix „Białej flagi” legendarnej grupy Republika stworzony przez artystkę.

Jeśli powyższe utwory wpadły wam w ucho koniecznie zaobserwujcie Mayę w social mediach, bowiem niebawem mogą pojawić się nowości od artystki.
FACEBOOK
INSTAGRAM
YOUTUBE

Leave A Reply

Your email address will not be published.