Jakub Skorupa – ,,Barbórka” a może paciorek i spać ?

fot. Patryk Majchrzak

Jakub  Skorupa zadebiutował wiosną tego roku i,  bez przesady można powiedzieć, że zdobył serca słuchaczy. Wyważone, osnute nostalgią  ,, Pociągi towarowe” zaprowadziły go na na 3 miejsce w plebiscycie „Gazety Wyborczej” Sanki 2021.   Latem 2021 roku wraz z zespołem wystąpił na Scenie 357 na Męskim Graniu w Krakowie. Już w sobotę ( 4.12.2021) wyrusza w swoja pierwszą trasę koncertową  ,, Pociągi towarowe tour” . Stacja nr 1: Kraków, Paon, start godzina 20.00. 

Pociągi towarowe  były mocnym początkiem, krążącym wokół Śląska.  Wczoraj otrzymaliśmy następną historie dotyczącą tego regionu. ,,Barbórka” otrzymała wyrazisty klip.  Nie bez powodu zaczynam od teledysku. Opowieść o listopadowo- grudniowych zwyczajach bohaterów utworu zyskała kontekst, swoiste dopełnienie i niejako wyjaśnienie ogromu emocji, które słychać w głosie Jakuba.   Autorem tekstu jest Jakub Skorupa,  muzyka powstała w współpracy z Jakubem  Dąbrowskim.

Piosenka zapowiadała ,, przeniesienie w czasie”. Niewątpliwie  to jeden  z bardziej osobistych  numerów, które znajdziemy na płycie. Ciekowość efektu końcowego wzrasta,  tymczasem  :

dryfuję przez życie i widziałem już trochę

lubię robić uniki i chować się w sobie

dostałem dość sporo w sztafecie pokoleń pamiętasz?

 

Za każdym razem Jakub  zaskakuję umiejętnością  stworzenia muzyki, przeplatającej melancholie z elementami zaskoczenia, skutkiem czego utwory mocno wkręcają się w pamięć. Wynik 172,1 tys słuchaczy na Spotify to całkiem niezłe potwierdzenie, że ludzie potrzebują takiej muzyki.

Posłuchaj w serwisach streamingowych: https://skorupa.lnk.to/barborka

Rozkład jazdy na najbliższe koncerty: 

04.12 – Kraków + Jaga Zawiślak

09.12 – Opole

10.12 – Krotoszyn

11.12 – Obrzycko k. Szamotuł

12.12 – Mechlin k .Śremu

15.12 – Zabłocie k. Strumienia

16.12 – Cieszyn

17.12 – Kozy k. Bielska-Białej

18.12 – Pajęczno

14.01 – Poznań

15.01 – Wrocław

21.01 – Warszawa

22.01 – Łódź

Obserwuj:

www.facebook.com/jakubskorupaaa

www.instagram.com/jakubskorupaa/

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.