JAROCIN FESTIWAL 2024 – OGIEŃ MUZYCZNYCH EMOCJI ZNÓW NA MARATOŃSKIEJ. DATY, BILETY I AFTERMOVIE

Najlepsza polska muzyka, niepowtarzalna atmosfera i wreszcie kultowe miejsce, w którym pierwsze kroki nierzadko stawiają legendy – to wszystko powróci do Jarocina w lipcu 2024 r. Artyści i artystki z kręgu polskiego rocka, punk rocka i muzyki alternatywnej wspólnie z wielopokoleniową publicznością spotkają się, by razem stworzyć kolejną edycję kultowego festiwalu. Tłumy melomanów z całej Polski ponownie przemierzać będą ulice niespełna 30-tysięcznego miasta w Wielkopolsce w drodze na słynne boiska przy ul. Maratońskiej. 7.09 do sprzedaży trafiły bilety na przyszłoroczną edycję wydarzenia!

Festiwal w Jarocinie swoją historią sięga lat 70. XX w.  Dla muzyków te koncerty mają szczególne, a czasem nawet bardzo symboliczne znaczenie. To tutaj, na najstarszym festiwalu rockowym w kraju, narodziła się historia wielu z nich, dlatego w programie wydarzenia nie brakuje jubileuszy, a w koncertowych setlistach gości specjalnych i niespodzianek.

Festiwal wyróżnia coś jeszcze – przez tych kilka letnich, lipcowych dni Jarocin jest muzyczną stolicą Polski, która nie tylko zaprasza melomanów na trzydniowe święto rocka w sercu miasta. Jarocin Festiwal to też liczne wydarzenia organizowane przez lokalne instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe, w tym m.in. Jarocińskie Rytmy Młodych w miejscowym amfiteatrze i spotkania z artystami.


Fot. KADR

W przyszłym roku spotkamy się w dniach 18-21 lipca, wcześniej jednak zachęcamy dowspomnienia raz jeszcze emocji, które towarzyszyły nam latem!

Jarocin Festiwal 2023 / aftermovie

W ubiegłych latach na festiwalowych scenach wystąpili m.in. Soulfly, Nosowska, Agnieszka Chylińska, Tomek Lipiński + Goście, T.Love, Lech Janerka, Renata Przemyk, Moskwa, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni, Oddział Zamknięty, Proletaryat, Voo Voo,

Closterkeller, Illusion, Włochaty, KSU, Kult, Dżem, Dr Misio, Zalewski śpiewa Niemena, WaluśKraksaKryzys i wielu innych.


Zalewski śpiewa Niemena, fot. KADR

Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizator wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin. Partnerzy Festiwalu to Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.