Jay Tunes

Jay Tunes to połączenie umiejętności twórczych i wykonawczych Jędrzeja i Natalii. Wraz z zespołem złożonym z przyjaciół ze środowiska wrocławskiej muzyki rozrywkowej wykonują muzykę napisaną przez siebie.

Ich muzyka znajduje się na pograniczu różnych stylów i jest osadzona w tradycjach negroamerykańskich i europejskich. Wśród obecnych w repertuarze Jay Tunes gatunków, można znaleźć bossa novę, ballady jazzowe oraz piosenki funkowe, soulowe i popowe. Muzyka Jay Tunes nie ogranicza się jednak tylko do tych gatunków. Elementy innych stylów są wielokrotnie wykorzystywane w ich piosenkach, a inspiracje pochodzą z muzyki popularnej takich miejsc, jak USA, Wielka Brytania i Ameryka Łacińska (m.in. Brazylia).

Zespół obecnie koncertuje wykonując swoje utwory w dwóch formach, jako sekstet lub septet z całą sekcją rytmiczną, bądź też wokalno-gitarowe trio/kwartet.

W skład eksperymentalnej formy zespołowej wchodzą m.in. Piotr Treliński (guit), Michał Piotrowski (dr), Zuzanna Mizgalska (voc, piano), Wojciech Bergander (b, db), Marta Gołka (b), Tomasz Kosowski (sax) i Mateusz Witkowski (piano).

źródło: www.jaytunes.pl

zdjęcia: Krzysztof Trefon

Klknij aby zobaczyć zdjęcia!
Klknij aby zobaczyć zdjęcia!
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.