Już w najbliższą niedzielę Jacques Kuba Seguin LITANIA PROJEKT w klubie A`propos!

Klub A`propos Wałbrzych

20.11, g. 19:00

Jacques Kuba Seguin LITANIA PROJEKT

Jacques Kuba Seguin? Już wyjaśniamy: znakomity trębacz jest Kanadyjczykiem polskiego pochodzenia, mieszka w Montrealu. To chyba wszystko tłumaczy. Jeśli wszystko, to także odwagę i wszechstronność jego projektów: w zespole ODD LOT łączył muzykę wschodnioeuropejską z jazzem i elektroniką, a w LITANIA PROJEKT neoklasycyzm z z brzmieniami skandynawskiego jazzu dalekiej Północy.

Do tej pory wydał 5 płyt, wszystkie w ODD SOUND, wytwórni, którą od założenia po dziś dzień zarządza: The Odd Lot (2005), ODD LOT 2/3 (2010), Litania Projekt (2012), ODD LOT: L’élévation du point de chute (2014), Litania Projekt avec le Quatuor Bozini (2016).

Podczas koncertu w A`propos wystąpi ze swoim kwartetem. Kontrabasista Frederic Alarie to muzyk starszego pokolenia, już po pięćdziesiątce, bardzo ceniony nauczyciel uniwersytecki, grał z takimi legendami jak: Michel Legrand czy Charles Aznavour. Pianista Jonathan Cayer jest rozchwytywanym muzykiem sesyjnym, gra ze wszystkimi w mieście, nie jest wirtuozem, który epatuje techniką, ale z prawdziwym wyczuciem gra na keyboardzie, kreując barwę i nastrój.

Skład uzupełnia perkusista Jim Doxas, doświadczony muzyk pochodzący z artystycznej rodziny: jego ojciec jest gitarzysta, pedagogiem i realizatorem dźwięku, a brat saksofonistą i kompozytorem.

A na trąbce zagra oczywiście lider projektu Kuba Seguin.

Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

Leave A Reply

Your email address will not be published.